Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

Offset lokalny Climate Classic 2023

data

23 kwi 2024

autor

Agnieszka T

Offset lokalny Climate Classic 2023

Offset lokalny czyli pomoc Szkole Podstawowej w Zawadzie w zmniejszeniu śladu węglowy i ograniczeniu odpadów. Climate Classic czyli pierwszy polski rajd dla klimatu przeznaczył całą nadwyżkę finansową z rajdu dla Szkoły Podstawowej z celem:

➡ wymiany instalacji elektrycznej
➡ zakupu zmywarko-wyparzarki celem rezygnacji z jednorazowych plastikowych naczyń (10-cio krotnie mniejszy ślad węglowy)
➡ wymiany bojlerów na wodę na nowoczesne urządzenie grzewcze (redukcja zużycia prądu o 15-25%)
➡ instalację kranu na fotokomórkę (60% mniejsze zużycie wody)

Celem rajdu Climate Classic Poland jest propagowanie zrównoważonego rozwoju i zachęcenie do zmiany zachowań uczestników rajdu rowerowego. Każda aktywność, również rajd, generuje emisje, w tym ślad węglowy. Transport uczestników, obsługa wydarzenia, materiały promocyjne, napoje i posiłki, gadżety i wiele innych elementów, które składają się na organizacje eventu.

Ślad węglowy rajdu Climate Classic Gdańsk 2023 wyniósł 23 tony. Celem na rajd w roku 2024 jest obniżenie tej wartości. W ramach częściowej rekompensaty wspieramy szkołę w zawadzie trwale redukując ślad węglowy powstały na skutek jej działalności.

Naszym celem jest w przyszłości stać się bardziej lub najlepiej całkowicie niezależnymi energetycznie. Daleka droga do tego, ale my już postawiliśmy na niej nasze pierwsze kroki, a offset od Climate Classic Poland bardzo nam w tym pomoże, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni!”
– Anna Kaziród, dyrektor SP w Zawadzie

Modernizacja placówki daje potencjał dalszym działaniom i integrację odnawialnych źródeł energii, np. paneli fotowoltaicznych.

Carbon Footprint Foundation , jako partner merytoryczny rajdu Climate Classic wsparł w realizację projektu offsetowego. Ze szkołą w Zawadzie realizuje również cykl warsztatów o śladzie węglowym i ekologii w ramach projektu Youth4Climate.

Świadomość organizatorów wydarzenia w obszarze kosztów środowiskowych jego realizacji jest w mojej ocenie niezwykła. Dzięki takim wydarzeniom, jak Climate Classic Poland wiedza o zmianach klimatu, jego skutkach, sposobach na przeciwdziałanie i adaptację – ma szansę wybrzmiewać mocniej i trafiać do szerszej grupy odbiorców. Sądzę, że sens mają dziś wyłącznie wydarzenia, które mierzą swoje niekorzystne oddziaływanie na środowisko, a następnie podejmują aktywności ograniczające ten wpływ. Dziękuję Climate Classic Poland za wyjątkowa współpracę. Bo ekologia się opłaca – każdemu i wszystkim.
– Agnieszka Rozwadowska – Prezeska Fundacji oraz dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju Grupy Columbus

Również w 2024 roku partnerujemy organizacji rajdu dla klimatu Climate Classic 2024, wspierając merytorycznie organizatorów, przygotowując działania edukacyjne w trakcie rajdu oraz przede wszystkim analizując emisyjność wydarzenia (raport analityczny).

Rajd Climate Classic Gdańsk 2024 jest wydarzeniem towarzyszącym  Europejskiego Paktu Na Rzecz Klimatu. Misją jest sprawienie, by zrównoważony rozwój stał się zabawą dzięki wydarzeniom rowerowym, podnoszenie świadomości na temat kryzysu klimatycznego i pokazywanie, w jaki sposób sami możemy mieć na niego wpływ.

CLIMATE CLASSIC GDAŃSK, niedziela 19 MAJA 2024

Pojedź z nami trasami prowadzącymi przez Żuławy Wiślane – zakątek kraju szczególnie zagrożony podnoszącym się poziomem morza

Szczegóły na temat rajdu znajdziecie tu: WWW