Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

Kampania 1.5% OPP na krakowskich Plantach

data

27 mar 2024

autor

Agnieszka T

Kampania 1.5% OPP na krakowskich Plantach

Kampania outdoorowa 1,5% dla Carbon Footprint Foundation od kilku dni na krakowskich Plantach. Dziewięć plakatów, na których postanowiliśmy opowiedzieć, kim jesteśmy i dlaczego warto. Autorką koncepcji kreatywnej jest Magdalena Marzec, a narracji Agnieszka Tomasik-Świderska. Kampania opiera się na hasłach, które są naszym sercem, jak np. ślad węglowy, esg czy edukacja klimatyczna, opakowanych w historie, które się wydarzyły np. Carbon Footprint Summit czy TEDx Nadwiślańska St. oraz w piękne kolory 17celów ONZ.

Istotą kampanii jest informacja o tym, że Fundacja od 2023 r. jest organizacją pożytku publicznego i deklaruje, że środki pozyskane z 1,5% podatku przeznaczy na obliczenie śladu węglowego tysiąca firm i organizacji! Aby wesprzeć koncept, wystarczy wpisać numer ???? KRS 0000785831 w formularzu PIT lub znaleźć ją liście OPP jako Fundacja Carbon Footprint.

”Za pieniądze pochodzące z 1,5% podatków zamierzamy zbadać ślad węglowy tysiąca podmiotów. Oznacza to przeprowadzenie kompleksowych audytów śladu węglowego w firmach i wykazanie ich wpływu na środowisko wraz z rekomendacjami. Tym samym, pomożemy przedsiębiorstwom postawić pierwszy krok w strategii dekarbonizacji, czyli tak ważnej dziś redukcji emisji CO2” – mówi Agnieszka Rozwadowska, MBA, Prezeska CFF.

Zapraszamy na wiosenny spacer po plantach w towarzystwie naszej przepięknej kampanii, a szczegółowe informacje na temat form przekazania darowizny znajdują się na stronie internetowej projektu.