Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

WspieraMY

zieloną transformację Twojego Biznesu

CertyfikujeMY

twoje usługi, procesy, rozwiązania

AngażujeMY się

w rzeczy ważne
i kluczowe

Poznaj swoją firmę z innej strony i dowiedz się, jaki dokładnie jest jej wpływ na środowisko.

Przeprowadzimy pełny audyt i na jego podstawie obliczymy ślad węglowy Twojego biznesu, a potem udzielimy Ci spersonalizowanych rekomendacji. Jeśli działasz w formie spółki kapitałowej, pomożemy Ci również w sporządzeniu części niefinansowej raportu z działalności. Nasza współpraca może przybrać różne formy i trwać dłuższy czas. Po audycie i zbadaniu potrzeb Twojej firmy będziemy mogli dostosować zieloną strategię na miarę możliwości Twojego biznesu, angażując do działania również Twoich pracowników i przeprowadzając dla nich warsztaty ekologiczne. Bo wierzymy, że Ekologia opłaca się każdemu i wszystkim a każde działanie na rzecz mitygacji zmian klimatu ma sens.

W oparciu o najwyższe standardy wypracowane przez zespół ekspercki Fundacji oraz międzynarodowe raporty, certyfikujemy produkty i usługi.

Jesteśmy gwarantem ich jakości i ekologiczności, dzięki czemu konsumenci otrzymują rzetelne i transparentne informacje odnośnie oferowanych produktów.


Jako jednostka certyfikująca mamy prawo do przyznawania międzynarodowego znaku towarowego

Carbon Footprint Approved

zarejestrowanego w

European Union Intellectual Property Office.

Powstał on w odpowiedzi na rosnące potrzeby transparentości biznesu w kontekście zrównoważonego rozwoju.

 

Dowiedz się więcej

 

Działamy tu i teraz, angażując przedstawicieli wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk.

Popularyzujemy naukę i wspieramy tych, którzy realizują podobne cele. Edukacja ekologiczna jest dla nas fundamentalna w końcu uczymy się całe życie. Jesteśmy dla wszystkich – rozwijamy świadomość ekologiczną ponad podziałami.
Poznaj bliżej nasze projekty Zielony Ślad czy Karta Zielonej transformacji, Zielona Partytura

WSPÓŁPRACUJESZ I ZYSKUJESZ:

ZRÓWNOWAŻONĄ STRATEGIĘ TWOJEGO BIZNESU

Kompleksowy audyt śladu węglowego i wpływu na środowisko firmy wraz z rekomendacjami.

ZAANGAŻOWANIE TWOICH PRACOWNIKÓW

Ekspert CFF przeprowadzi merytoryczne warsztaty dla pracowników firmy - w języku polskim i angielskim.

WZMOCNIENIE WIZERUNKU I PRZEWAGĘ KONKURENCYJNĄ

Komunikacja i wsparcie wizerunkowe firmy: social media CFF (w tym YouTube), merytoryczne wpisy na blogu CFF (w dwóch wersjach językowych) wspierające podjęte działania, możliwość współpracy z Portalem Świat OZE - Patronem Medialnym Fundacji.

SILNE PARTNERSTWO

Partnerstwo podczas szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit - różne stopnie zaangażowania we współpracę. W ramach partnerstwa zamieszczamy logotypy Partnera w materiałach, umożliwiamy udział w panelu dyskusyjnym oraz stoisko w Przestrzeni Partnerskiej #FairJobFairs, gdzie zaprezentujesz swój biznes świadomym konsumentom oraz świadomym środowiskowo i społecznie potencjalnym pracownikom. Poza tym, #CFS daje szerokie możliwości networkingu.

NOMINACJĘ DO NAGRODY CARBON FOOTPRINT CHALLENGE AWARDS

Statuetki wręczane są podczas #CFS2021. Wybieramy najlepszych z najlepszych, którzy swoimi działaniami wyróżnili się w roku poprzedzającym Summit.

WIĘCEJ O NAGRODACH

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY

Etap 1

BADANIE WSTĘPNE

Badamy potrzeby Twojej firmy i wyzwania środowiskowe, z którymi musi się mierzyć. Na tej podstawie możemy oszacować ilość pracy nad właściwym audytem Twojej firmy.

 

Etap 2

BADANIE WŁAŚCIWE

Przeprowadzamy właściwy audyt Twojego biznesu, dzięki któremu otrzymasz konkretne dane liczbowe obrazujące Twój wpływ na środowisko.

Etap 3

PRZEKAZANIE REKOMENDACJI

Na podstawie wyników przeprowadzonego audytu udzielamy spersonalizowanych, konkretnych rekomendacji dotyczących poszczególnych obszarów działalności Twojej firmy. Z tego miejsca możemy wspólnie przystąpić do realnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Etap 4

WIELOWYMIAROWE PARTNERSTWO

Wspieramy transformację Twojego biznesu i włączamy go w działania komunikacyjne Fundacji, m.in. zapraszając do uczestnictwa w wydarzeniu Carbon Footprint Summit.  

Z TWOIM WSPARCIEM MOŻEMY

Prowadzić edukację w szkołach przedszkolach.

Opracowywać merytoryczne treści, które udostępniamy za darmo.

Organizować szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit.

Skontaktuj się z nami

Dla Biznesu

Marta Seweryn

726 300 494

[email protected]

ZAUFALI NAM

zamknij

AMS OOH

AMS Polska Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma działająca w branży energetycznej dostarczająca zaawansowane technologie zasilania od 1994 roku.

zamknij

Fakro

FAKRO – polskie przedsiębiorstwo działające w branży budowlanej, zlokalizowane w Nowym Sączu w Małopolsce. Założone w 1991 roku przez Ryszarda Florka, Krystynę Florek i Krzysztofa Kronenbergera. Przedsiębiorstwo jest znaczącym producentem okien dachowych, produktów do zabudowy poddasza oraz stolarki pionowej.

zamknij

M-KRZEWY

Firma M-Krzewy specjalizuje się głównie w sprzedaży krzewów kształtowych, które mogą stanowić doskonałą wizytówkę do prywatnych ogrodów, przestrzeni publicznych, restauracji i hoteli. Rośliny są starannie dobierane. Firma oferuje szeroki wybór roślin zarówno na większe jak i mniejsze powierzchnie. Formowane drzewa i krzewy, ogrodowe bonsai – liściaste i iglaste tworzą niepowtarzalny klimat i świetnie prezentują się o każdej porze roku.

zamknij

Luzem

Sklep Zero waste znajduje się w Krakowie, gdzie możesz kupić produkty sypkie i płynne na wagę we własnym opakowaniu. U nas znajdziesz również kosmetyki naturalne kupowane na wagę lub w opakowaniach zwrotnych. Sklep powstał z myślą o środowisku i naszej przyszłości, a także ma charakter edukacyjny. Zachęca klientów do przyniesienia osobistego opakowania, na które klient otrzymuje rabat. Sklep doradza również przy wyborze kosmetyków zero waste. Celem jest pozyskanie jak największej liczby świadomych klientów

zamknij

Columbus

Columbus to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energii i najczęściej wybierany dostawca fotowoltaiki w Polsce. Dzięki kompleksowym i wysokiej jakości usługom firma pozyskała już 43 500 klientów. Firma konsekwentnie doskonali swoją zieloną strategię, wprowadzając na rynek nowe produkty – zasobniki energii i pompy ciepła, a także inwestując w innowacyjne technologie, takie jak perowskity i rozwiązania z zakresu elektromobilności. Columbus intensywnie rozbudowuje swój portfel mocy, pozyskując udziały w kolejnych projektach budowy farm fotowoltaicznych.

zamknij

Bank Ochrony Środowiska S.A.

Bank Ochrony Środowiska SA jest polskim EKO Bankiem. Od 30 lat uczy Polaków, jak dzięki ekologii wydawać mniej, a zarabiać więcej. Tworzy innowacyjne produkty bankowe dla klientów indywidualnych, do których dodaje „zielone benefity” – z zyskiem dla ich osobistych finansów.

zamknij

AMS

AMS jest liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce i działa w obszarze klasycznego i cyfrowego OOH. Firma posiada blisko 23 tys. powierzchni wystawienniczych i jako jedyna posiada przewoźników z każdego segmentu rynku. Działania AMS skupiają się nie tylko na reklamie, ale także realnym wpływie na kształtowanie krajobrazu miejskiego poprzez wyposażenie polskich miast, budowę wiat przystankowych, tworzenie rozwiązań smart city łączących świat offline i online, aktywny udział w debatach, konferencjach i spotkaniach o nowoczesnym mieście i niezliczonych kampaniach społecznych i społecznych oraz działaniach proekologicznych w duchu rozwiązań opartych na naturze.

zamknij

4F

zamknij

MUNIAK