Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

WspieraMY

zieloną transformację twojego biznesu

CertyfikujeMY

wydarzenia, produkty, usługi, procesy, rozwiązania

AngażujeMY się

w wydarzenia, inicjatywy i działania edukacyjne, budujące świadomość na temat dekarbonizacji, ESG oraz śladu węglowego

Poznaj wpływ twojej firmy na środowisko.

Przeprowadzimy konsultacje, audyt, zaplanujemy strategię, wykonamy analitykę śladu węglowego, a finalnie udzielimy spersonalizowanych rekomendacji. Wszystko w formie raportu. Jeśli działasz w formie spółki kapitałowej, pomożemy w opracowaniu części niefinansowej raportu z działalności / ESG.

Zaproponujemy innowacyjne narzędzia wsparcia np. certyfikację, kalkulator śladu węglowego, zielone świadectwo, statuetkę Carbon Footprint Approved oraz partnerstwo w Carbon Footprint Summit.

Ekologia opłaca się każdemu i wszystkim, a każde nawet najmniejsze działanie na rzecz mitygacji zmian klimatu ma głęboki sens.

Certyfikujemy produkty i usługi międzynarodowym znakiem towarowym Carbon Footprint Approved.

Jesteśmy gwarantem jakości i ekologiczności, dzięki czemu konsument otrzymuje transparentne informacje na temat oferowanych produktów czy usług.


Jako jednostka certyfikująca mamy prawo do przyznawania międzynarodowego znaku towarowego

Carbon Footprint Approved

zarejestrowanego w

European Union Intellectual Property Office.

Powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby transparentości biznesu w kontekście zrównoważonego rozwoju.

 

Dowiedz się więcej

 

Działamy tu i teraz, angażując przedstawicieli różnych środowisk.

Edukacja klimatyczna jest fundamentalna– rozwijamy świadomość ekologiczną bez kryterium wieku i ponad podziałami. Prowadzimy projekty edukacyjne np. Youth4Climate oraz aktywnie uczestniczymy w inicjatywach np. Centrum Edukacji Klimatycznej, Odnawialni Niezniszczalni, Ekoczytanki, Klimatyczna Lekcja, Operacja Rzeka, Wielka Lekcja Ekologii, Festiwal Nauki czy Green Film Festiwal.

WSPÓŁPRACUJESZ I ZYSKUJESZ

ZRÓWNOWAŻONĄ STRATEGIĘ TWOJEGO BIZNESU

Kompleksowy audyt śladu węglowego i wpływu na środowisko firmy wraz z rekomendacjami.

ZAANGAŻOWANIE TWOICH PRACOWNIKÓW

Ekspert CFF przeprowadzi merytoryczne warsztaty dla pracowników firmy - w języku polskim i angielskim.

WZMOCNIENIE WIZERUNKU I PRZEWAGĘ KONKURENCYJNĄ

Komunikacja i wsparcie wizerunkowe firmy: social media, eksperckie wpisy na blogu (w dwóch wersjach językowych) wspierające podjęte działania, współpraca z Portalem Świat OZE - Patronem Medialnym Fundacji.

PARTNERSTWO

Partnerstwo podczas międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit. W ramach współpracy proponujemy udział w panelach dyskusyjnych czy autorskich k-notes, prezentację firmy, a także szereg narzędzi komunikacji. Poza tym, wydarzenie to promocja marki oraz szerokie możliwości networkingu.

NOMINACJĘ DO NAGRODY w KONKURSIE CARBON FOOTPRINT CHALLENGE AWARDS

Statuetki wręczane są podczas uroczystej gali w trakcie Carbon Footprint Summit. Jury wybiera najlepszych z najlepszych, którzy swoimi działaniami wyróżnili się w roku poprzedzającym wydarzenie.

WIĘCEJ O NAGRODACH

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY

Etap 1

BADANIE WSTĘPNE

Badamy potrzeby firmy i wyzwania środowiskowe, z którymi musi się mierzyć. Na tej podstawie możemy oszacować ilość pracy nad audytem właściwym firmy, wydarzenia lub procesu.

 

Etap 2

BADANIE WŁAŚCIWE

Przeprowadzamy właściwy audyt biznesu, dzięki któremu otrzymujesz konkretne dane liczbowe obrazujące wpływ na środowisko oraz możliwości im przeciwdziałania.

Etap 3

PRZEKAZANIE REKOMENDACJI

Na podstawie wyników przeprowadzonego audytu, udzielamy spersonalizowanych rekomendacji dotyczących poszczególnych obszarów działalności firmy.

Teraz możemy wspólnie przystąpić do realnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Etap 4

WIELOWYMIAROWE PARTNERSTWO

Wspieramy transformację Twojego biznesu i włączamy go w działania komunikacyjne Fundacji, m.in. zapraszając do uczestnictwa w międzynarodowym szczycie klimatycznym Carbon Footprint Summit.  

Z TWOIM WSPARCIEM MOŻEMY

Prowadzić edukację w szkołach przedszkolach.

Opracowywać merytoryczne treści, którymi nieodpłatnie dzielimy się z każdym.

Organizować szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit.

Skontaktuj się

Marta Seweryn

726 300 494

[email protected]

PARTNERZY

zamknij

Fakro

FAKRO – polskie przedsiębiorstwo działające w branży budowlanej, zlokalizowane w Nowym Sączu w Małopolsce. Założone w 1991 roku przez Ryszarda Florka, Krystynę Florek i Krzysztofa Kronenbergera. Przedsiębiorstwo jest znaczącym producentem okien dachowych, produktów do zabudowy poddasza oraz stolarki pionowej.

zamknij

Columbus

Columbus to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energii i najczęściej wybierany dostawca fotowoltaiki w Polsce. Dzięki kompleksowym i wysokiej jakości usługom firma pozyskała już 43 500 klientów. Firma konsekwentnie doskonali swoją zieloną strategię, wprowadzając na rynek nowe produkty – zasobniki energii i pompy ciepła, a także inwestując w innowacyjne technologie, takie jak perowskity i rozwiązania z zakresu elektromobilności. Columbus intensywnie rozbudowuje swój portfel mocy, pozyskując udziały w kolejnych projektach budowy farm fotowoltaicznych.

zamknij

AMS

AMS jest liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce i działa w obszarze klasycznego i cyfrowego OOH. Firma posiada blisko 23 tys. powierzchni wystawienniczych i jako jedyna posiada przewoźników z każdego segmentu rynku. Działania AMS skupiają się nie tylko na reklamie, ale także realnym wpływie na kształtowanie krajobrazu miejskiego poprzez wyposażenie polskich miast, budowę wiat przystankowych, tworzenie rozwiązań smart city łączących świat offline i online, aktywny udział w debatach, konferencjach i spotkaniach o nowoczesnym mieście i niezliczonych kampaniach społecznych i społecznych oraz działaniach proekologicznych w duchu rozwiązań opartych na naturze.

zamknij

Radio Kraków

 
zamknij

Świat OZE

 
zamknij

Fundacja Green Festival

 
zamknij

Radio 357

 
zamknij

Zielona Interia

 
zamknij

ICE Kraków