Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

NASZE PROJEKTY

Jako fundacja działamy na wielu płaszczyznach i wciąż podejmujemy pracę nad nowymi projektami i inicjatywami. Wraz z naszymi partnerami tworzymy przedsięwzięcia, które zostawiają po sobie tylko dobry ślad!

Od 2019 roku w Fundacji Carbon Footprint działamy wszechstronnie na rzecz ochrony klimatu. W naszym DNA mamy zapisane wsparcie biznesu w strategii jego transformacji — w kierunku bardziej zrównoważonym i odpowiedzialnym środowiskowo. W tym celu przeprowadzamy audyt przedsiębiorstw, a także oferujemy usługę obliczenia ich śladu węglowego. Wiemy, jak ważne jest działanie na wielu płaszczyznach, właśnie dlatego podejmujemy wyzwania edukacyjne oraz angażujemy się w projekty aktywistyczne. Aby połączyć wszystkie obszary naszych działań, organizujemy międzynarodowy szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit, tworząc przestrzeń do dialogu pomiędzy nauką, biznesem a aktywizmem klimatycznym.

Carbon footprint

summit 2022

2 dni
3000 uczestników
35 speakerów
15 paneli dyskusyjnych
21 wystawców
35 wolontariuszy
31 redakcji
39 wywiadów
13 godzin transmisji live
Trzecia edycja Carbon Footprint Summit odbyła się 7 i 8 października w Hali Cracovia w Krakowie. W pierwszym dniu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa na temat ESG, niezależności energetycznej i dobrostanu pracowniczego. Swoje miejsce miał również panel dziennikarski “Jak mówić o zmianach klimatu w mediach?”, premiera Raportu Carbon Footprint Foundation o idei dekarbonizacji, Hackathon Eco-Tech oraz przyznanie statuetek Carbon Footprint Challenge Awards 2022.
Drugi dzień został poświęcony uczniom, studentom oraz wszystkim, którym los naszej planety nie jest obojętny. Strefę warsztatową organizowały m. in. koła naukowe, organizacje non-profit oraz liczni partnerzy wydarzenia. W strefie elektromobilności, której organizatorem był partner strategiczny CFS22 - Columbus Energy, można było zasiąść za kierownicą samochodów elektrycznych. Na zakończenie szczytu nie zabrakło koncertu finałowego, a na scenie wystąpiła: Misia Furtak i Niemoc, a gościnnie Kacha Kowalczyk z Coals i Joanna Longić z Tęskno.

Carbon footprint

summit 2021

2 dni
70 wolontariuszy
3 sceny
1800 uczestników w Krakowie
100 speakerów i panelistów
2800 uczestników online
86 Partnerów i Patronów
Druga edycja CFS 2021 to dwu dniowe wydarzenie, które skupiło wielu ekspertów, aktywistów, wynalazców i przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i zainspirowali uczestników do działania na rzecz klimatu. Celem szczytu było poprowadzenie interdyscyplinarnego dialogu klimatycznego pomiędzy przedstawicielami nauki, zrównoważonego biznesu i aktywizmu, aby wspólnie wypracować nowe rozwiązania dla nas wszystkich. Zwieńczeniem CFS 2021 było niezwykłe widowisko muzyczno-taneczne, koncert There is no Planet B: music calls to action, podczas którego na scenie spotkało się ponad 70 artystów – instrumentalistów, wokalistów, chórzystów oraz tancerzy z całej Polski, a gośćmi specjalnymi byli Fisz Emade oraz Misia Furtak.

Carbon footprint

summit 2020

1 dzień
40 wolontariuszy
2 sceny
500 uczestników w Krakowie
30 speakerów i panelistów
1500 uczestników online
22 Partnerów
10 października 2020 zapoczątkowano realizację idei CFS — międzynarodowego szczytu klimatycznego. Jednodniowe spotkanie odbył się w formule przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz inspiracji do działania proekologicznego. Naukowcy, przedsiębiorcy i aktywiści społeczni wystąpili w czterech sesjach plenarnych, podczas których omówione zostały takie kwestie jak wpływ zmian klimatu na postawy społeczne i strategie biznesowe, nieszablonowe działania wspierające zrównoważony rozwój w kryzysie klimatycznym oraz nowoczesne technologie zmniejszające ślad węglowy.