Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

NASZE PROJEKTY

Jako fundacja działamy na wielu płaszczyznach i wciąż podejmujemy pracę nad nowymi projektami i inicjatywami. Wraz z naszymi partnerami tworzymy przedsięwzięcia, które zostawiają po sobie tylko dobry ślad!

Od 2019 roku w Fundacji Carbon Footprint działamy wszechstronnie na rzecz ochrony klimatu. W naszym DNA mamy zapisane wsparcie biznesu w strategii jego transformacji — w kierunku bardziej zrównoważonym i odpowiedzialnym środowiskowo. W tym celu przeprowadzamy audyt przedsiębiorstw, a także oferujemy usługę obliczenia ich śladu węglowego. Wiemy, jak ważne jest działanie na wielu płaszczyznach, właśnie dlatego podejmujemy wyzwania edukacyjne oraz angażujemy się w projekty aktywistyczne. Aby połączyć wszystkie obszary naszych działań, organizujemy międzynarodowy szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit, tworząc przestrzeń do dialogu pomiędzy nauką, biznesem a aktywizmem klimatycznym.

Carbon footprint

summit 2020

1 dzień
40 wolontariuszy
2 sceny
500 uczestników w Krakowie
30 speakerów i panelistów
1500 uczestników online
22 Partnerów
10 października 2020 zapoczątkowano realizację idei CFS — międzynarodowego szczytu klimatycznego. Jednodniowe spotkanie odbył się w formule przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz inspiracji do działania proekologicznego. Naukowcy, przedsiębiorcy i aktywiści społeczni wystąpili w czterech sesjach plenarnych, podczas których omówione zostały takie kwestie jak wpływ zmian klimatu na postawy społeczne i strategie biznesowe, nieszablonowe działania wspierające zrównoważony rozwój w kryzysie klimatycznym oraz nowoczesne technologie zmniejszające ślad węglowy.

Carbon footprint

summit 2021

2 dni
70 wolontariuszy
3 sceny
1800 uczestników w Krakowie
100 speakerów i panelistów
2800 uczestników online
86 Partnerów i Patronów
Druga edycja CFS 2021 to dwu dniowe wydarzenie, które skupiło wielu ekspertów, aktywistów, wynalazców i przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i zainspirowali uczestników do działania na rzecz klimatu. Celem szczytu było poprowadzenie interdyscyplinarnego dialogu klimatycznego pomiędzy przedstawicielami nauki, zrównoważonego biznesu i aktywizmu, aby wspólnie wypracować nowe rozwiązania dla nas wszystkich. Zwieńczeniem CFS 2021 było niezwykłe widowisko muzyczno-taneczne, koncert There is no Planet B: music calls to action, podczas którego na scenie spotkało się ponad 70 artystów – instrumentalistów, wokalistów, chórzystów oraz tancerzy z całej Polski, a gośćmi specjalnymi byli Fisz Emade oraz Misia Furtak.