Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

PROJEKTY FUNDACJI

Carbon Footprint Foundation działa na wielu polach i w bardzo różnych branżach. Aktywnie inicjuje kolejne projekty, a ich siłą są partnerstwa, tworzące zielony impact.

Od 2019 roku Fundacja działa na rzecz ochrony klimatu. W DNA ma wsparcie biznesu w strategii transformacji. W tym celu realizuje usługi  audytu środowiskowego, raportów ESG, certyfikuje produkty lub usługi, a także oferuje analitykę i raporty śladu węglowego. 

Co roku organizuje w Krakowie międzynarodowy szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit, tworząc przestrzeń dialogu i wymiany świata nauki, biznesu oraz aktywizmu klimatycznego.

Carbon footprint

summit 2023

7 października odbyła się 4 edycja Carbon Footprint Summit, w tym krakowska odsłona znanego formatu TEDx Nadwiślańska St.
Butterfly effect (efekt motyla) to motyw główny i jest związany z tzw. teorią chaosu w matematyce. Suma pojedynczych działań ma globalne znaczenie, a każdy, nawet z pozoru mało ważny wybór ma ogromny wpływ. Działamy, jako jeden system, w którym wszystko jest od siebie zależne, a każdy z nas, “trzepocząc skrzydłami” może uruchomić zmianę. Czwarta edycja cfs skupia się na szukaniu wzajemnych zależności – uświadomieniu sobie, że nasze działania niosą skutki – zarówno te dobre, jak i te złe.
Drugiego dnia – 18 października, odbyła się na konferencja klimatyczna – prelekcje oraz panele dyskusyjne z obszarów tematycznych: śladu węglowego, offsetu, nowoczesnej energetyki, edukacji klimatycznej, cyfryzacji, zarządzania i trendów społecznych oraz zielonej odbudowy Ukrainy.

Carbon footprint

summit 2022

2 dni
3000 uczestników
35 speakerów
15 debat
21 wystawców
35 wolontariuszy
31 redakcji
39 wywiadów
13 godzin live
Trzecia edycja Carbon Footprint Summit odbyła się 7 i 8 października w Hali Cracovia w Krakowie. W pierwszym dniu miała miejsce konferencja naukowa na temat ESG, niezależności energetycznej i dobrostanu pracowniczego. Świat OZE poprowadził panel dziennikarski “Jak mówić o zmianach klimatu w mediach?”. Organizator zaprosił także na premierę Raportu Carbon Footprint Foundation o idei dekarbonizacji, Hackathon Eco-Tech oraz przyznał statuetki Carbon Footprint Challenge Awards 2022.
Drugi dzień poświęcono dzieciom, uczniom i studentom. Strefę warsztatową organizowały m. in. koła naukowe, organizacje non-profit oraz liczni partnerzy wydarzenia. W strefie elektromobilności, której organizatorem był partner strategiczny CFS22 - Columbus Energy, można było zasiąść za kierownicą samochodów elektrycznych. Na zakończenie szczytu nie zabrakło koncertu finałowego, a na scenie wystąpiła: Misia Furtak i Niemoc, a gościnnie Kacha Kowalczyk z Coals i Joanna Longić z Tęskno.

Carbon footprint

summit 2021

2 dni
70 wolontariuszy
3 sceny
1800 uczestników
100 mówców
2800 online
86 Partnerstw
Druga edycja CFS 2021 to dwudniowe wydarzenie, które skupiło liczne grono ekspertów, aktywistów, naukowców i przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i zainspirowali uczestników do działania na rzecz ochrony klimatu. Celem szczytu był interdyscyplinarny dialog klimatyczny pomiędzy przedstawicielami nauki, zrównoważonego biznesu i aktywizmu, by wspólnie wypracować innowacyjne rozwiązania. Zwieńczeniem CFS 2021 było niezwykłe widowisko muzyczno-taneczne, koncert There is no Planet B: music calls to action, podczas którego na scenie zaistniało ponad 70 artystów – instrumentalistów, wokalistów, chórzystów oraz tancerzy z całej Polski, a gośćmi specjalnymi byli Fisz Emade oraz Misia Furtak.

Carbon footprint

summit 2020

1 dzień
40 wolontariuszy
2 sceny
500 uczestników
30 mówców
1500 online
22 Partnerstw
10 października 2020 zapoczątkowano realizację idei Carbon Footprint Summit — międzynarodowego szczytu klimatycznego. Jednodniowe spotkanie odbył się w formule przestrzeni wymiany doświadczeń oraz inspiracji do podjęcia aktywnych działań proekologicznych. Naukowcy, przedsiębiorcy i aktywiści wystąpili w czterech sesjach plenarnych, podczas których omówiono takie zagadnienia, jak wpływ zmian klimatu na postawy społeczne i strategie biznesowe, nieszablonowe działania wspierające zrównoważony rozwój w kryzysie klimatycznym oraz nowoczesne technologie zmniejszające ślad węglowy.