Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

Podsumowanie 2021 roku: Raport Carbon Footprint Foundation

data

28 lut 2022

autor

Gabriela Adamczyk

Podsumowanie 2021 roku: Raport Carbon Footprint Foundation

Miniony rok dostarczył wiele nowych wyzwań. Zrealizowaliśmy kolejne projekty i warsztaty edukacyjne, pomogliśmy w obliczeniu i redukcji śladu węglowego wielu organizacji, a wreszcie zorganizowaliśmy II. edycję szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit. Chcemy podzielić się z Wami efektem kolejnego, owocnego roku działalności Carbon Footprint Foundation. Właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalny raport, który podsumowuje całą pracę włożoną w realizację celów statutowych Fundacji w 2021 roku. 

Ekologia się opłaca. Każdemu i wszystkim

Te słowa towarzyszyły nam podczas działań w 2021 roku. Przez ostatnie miesiące wspólnie pracowaliśmy nad kształtowaniem misji, wizji oraz wartości Fundacji Carbon Footprint. 

Co kryje się za słowami “Ekologia się opłaca”? Odpowiedź znajdziesz w Raporcie Carbon Footprint Foundation. 

Kampanie i projekty

W minionym roku wzięliśmy udział w wielu konferencjach i zrealizowaliśmy kolejne projekty na rzecz edukacji ekologicznej społeczeństwa i wsparcia biznesu w zielonej transformacji. 

W ramach ostatniego celu przygotowaliśmy Kartę Zielonej Transformacji, która ujrzała światło dzienne podczas uroczystego otwarcia pierwszej na świecie fabryki perowskitowych ogniw słonecznych Saule Technologies. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj

W 2021 roku nasz głos był częścią takich konferencji jak LCOY Poland, Krakowski Panel Klimatyczny czy Open Dialogues on Climate Change. 

Razem z firmami SzeptSzum i Columbus Energy, a także portalem Świat OZE zaczęliśmy pracę nad kampanią Zielony Ślad.  To akcja wspierającą i inspirującą przedsiębiorstwa, którzy podejmują działania na rzecz klimatu i środowiska. Nasz wspólny cel – neutralność klimatyczna do 2050 roku! 

O tych i wielu innych inicjatywach przeczytasz w Podsumowaniu Roku 2021. 

Wolontariusze i lokalne akcje społeczne 

Oddani_e, zaangażowani_e i kreatywni_e wolontariusze_ki to istotna część naszego zespołu. Bez ich pomocy, nie bylibyśmy w stanie zrealizować wielu z podstawowych działań i realizować naszej misji oraz wizji. 

W 2021 roku dołączyło do nas 7 nowych osób. 

Wspólnie mogliśmy zorganizować nie tylko Carbon Footprint Summit, ale również lokalne inicjatywy jak akcja “Drzewa z duszą”, która zwracała uwagę na problem miejskiej betonozy, warsztaty edukacyjne w szkołach czy kampania

Zależy nam, aby nasi wolontariusze_ki mogli rozwijać swoje zainteresowania, dlatego z myślą o nich przygotowaliśmy konkurs stażowy, szkolenia oraz klub dyskusyjny jako przestrzeń do wspólnej nauki i dialogu. 

Carbon Footprint Summit 2021 

  1. oraz 9. października udało nam się spotkać podczas II edycji międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit. W tym czasie zebraliśmy ponad 100 prelegentów_ek, którzy dzielili się z uczestnikami wydarzenia wiedzą i dobrymi praktykami.

Jak w zeszłym roku, wydarzenie skupiało się wokół trzech obszarów tematycznych #IDEA, #FACTS i #TECH. 

Nie możesz się doczekać Carbon Footprint Summit 2022? My też! W międzyczasie zapraszamy na kanał YouTube CFF, gdzie zachowaliśmy wiele wystąpień międzynarodowego szczytu klimatycznego.

Jaki jest ślad węglowy Fundacji w 2021 roku? 

Transparentność to wartość, do której przypisujemy ogromną wagę. Podsumowanie 2021 roku nie mogłoby się odbyć bez śladu węglowego, który zostawiliśmy po sobie w ciągu ostatnich miesięcy. 

W 2021 roku wyemitowaliśmy 16,41 ton CO2e. To suma emisji powstałych podczas naszej pracy oraz organizacji Carbon Footprint Summit 2021. Liczba uwzględnia wyjazdy służbowe, dojazdy do pracy czy naszą dietę. 

Jaka część naszej pracy wiązała się z największymi emisjami? Sprawdź Raport Roczny Carbon Footprint Foundation 2021