Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

Fundacja Carbon Footprint (CFF), założona w 2019 roku. Jako jedna z pierwszych organizacji NGO w Europie Środkowej buduje świadomość na temat śladu węglowego, tworząc projekty edukacyjne, społeczne i biznesowe. Niezależna, transparentna i efektywnie zarządzana organizacja, która skupia się na budowaniu świadomości klimatycznej oraz inicjowaniu pozytywnych zmian w społeczeństwie.

NASZE WARTOŚCI 

Opis obrazka

Fundacja bada i audytuje ślad węglowy firm, organizacji, wydarzeń, produktów, procesów i usług w zakresach 1, 2 i 3 GHG Protocol, wspiera biznes w raportowaniu niefinansowym ESG zgodnie z dyrektywą CSRD i ESRS, certyfikuje międzynarodowym znakiem towarowym zastrzeżonym w EUIPO i udostępnia nieodpłatnie autorski kalkulator śladu węglowego.

Wspiera merytorycznie, edukuje oraz tworzy nowe pokolenie specjalistów zrównoważonego rozwoju, śladu węglowego i ESG, szkoląc kadrę zarządczą i pracowników.

Ma ma na koncie pięć edycji międzynarodowego szczytu klimatycznego – Carbon Footprint Summit od 2020, a także konferencję w formacie TEDx w 2023. Do współpracy i partnerstwa zaprasza zrównoważony biznes, MŚP, JST, NGO oraz środowiska akademickie.

Dąży, by jak najwięcej podmiotów badało swój ślad węglowy, raportowało emisje i redukowało je. Swoja aktywnością udowadnia, że ochrona klimatu i neutralność klimatyczna nie stoi na przeszkodzie rozwojowi gospodarczemu, a wyznacza jego zrównoważone kierunki. Mimo, że ochrona środowiska jest obecna w dyskusji społecznej od trzech dekad, CFF dostrzega stałą potrzebę poszerzania świadomości ekologicznej i współdziałania wszystkich podmiotów w celu przeciwdziałania katastrofie klimatycznej.

MISJA, WIZJA

MISJA
WIZJA

Budujemy świadomość na temat śladu węglowego, bo wiemy, że ekologia się opłaca!

Wspieramy zieloną transformację, bo chcemy zostawić po sobie tylko dobry ślad

Nasz zespół

_

  • Agnieszka Rozwadowska

    Prezeska Zarządu

  • Agnieszka Tomasik-Swiderska

    Relacje & PR

  • Marta Seweryn

    Analityka & ESG

  • Martyna Zaucha

    Koordynatorka analityki

  • Anna Pawełek

    Koordynatorka projektów

  • Magdalena Marzec

    Projektantka graficzna

  • Katarzyna Suchorowiec

    Edukacja & ESG

  • Katarzyna Sekuła

    Edukacja

  • Mikołaj Florczak

    Kreacja

zamknij

Agnieszka Rozwadowska

Prezeska Zarządu

Dyrektor Biura Zarządu i CSR w Columbus Energy S.A.

Prezes Zarządu w Carbon Footprint Foundation

Członek Rady Nadzorczej, Przewodnicząca Komitetu Audytu w Nexity Global S.A.
Członek Rady Nadzorczej w Columbus Energy a.s.

 

Dyrektor Biura Zarządu i CSR Spółki Columbus Energy S.A – lidera rynku nowoczesnej energetyki w Polsce.. Od ponad 7 lat związana z Grupą Columbus; początkowo na stanowiskach operacyjnych, od 5 lat na samodzielnych stanowiskach kierowniczych. W latach 2019-2021 jako Pełnomocnik Zarządu, a od grudnia 2021 na stanowisku Dyrektora Biura Zarządu i CSR.  Realizuje projekty współpracując bezpośrednio z Zarządem i Radą Dyrektorów Spółki, a także otoczeniem Grupy. 

 

Buduje wizerunek spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej. Realizowała projekty biznesowe,, w tym odpowiadała za aktywne doskonalenie procesów organizacji, rozwój nowych produktów i zespołów zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzialna za relacje ze środowiskiem inwestycyjnym, obszar rynku kapitałowego, nadzoru właścicielskiego i zrównoważony rozwój Grupy Columbus. 

 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W roku 2020 uzyskała tytuł Master of Business Administration. Ukończyła program certyfikujący w ramach transformacji lean w organizacji Columbus i uzyskała tytuł Lean Black Belt®. Posiada uprawnienia do zasiadania w organach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. 

 

Prezeska Zarządu Carbon Footprint Foundation. Od 2019 roku, czyli od początku zawiązania Fundacji jest odpowiedzialna za organizację międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, tworzenie konceptu i strategii, zarządzanie zespołem projektowym, rozwój zasobów ludzkich, realizację kampani społecznych, pozyskiwanie kluczowych partnerów strategicznych, kontakt z otoczeniem oraz rozwój rozwiązań dla biznesu.

 

Działania jednostek mają wielki sens. Od nieśmiałego pragnienia i małych kroków rozpoczynały się wielkie transformacje społeczne i kulturowe. Wierzę w to, że aby efektywnie oddziaływać na otoczenie, należy być najwierniejszym ambasadorem swoich przekonań, zawsze i wszędzie. Fundacja i cały jej Zespół wraz z Wolontariuszami powstał po to, by wspierać społeczeństwa, a szczególnie biznes, w ich zielonej transformacji. Rozumiemy i czujemy potrzeby i wyzwania, przed którymi dziś stoi biznes; jesteśmy przekonani, że już teraz może się on dzielić swoimi dobrymi zrównoważonymi praktykami. Dlatego w Fundacji dbamy o transparentny audyt, działając przeciw greenwashingowi. Angażując każdego uczestnika zielonej transformacji, budujemy współodpowiedzialność za obecny dobrostan Ziemi, a także wspieramy postawy proekologiczne w trosce o jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń. Zielona transformacja to przede wszystkim zmiana mentalna i jest możliwa do realizacji pod warunkiem uczciwej i rzetelnej partycypacji wszystkich grup interesariuszy. Edukacja ekologiczna oparta na faktach, nie opiniach, stanowi solidny fundament naszej działalności. Cele Fundacji realizujemy w ramach społecznego Think Tanku, udostępniając przestrzeń dla swobodnej komunikacji świata nauki, biznesu i technologii rozwijając format #idea #fact #tech w ramach międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit. 

 

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie„.
Mahatma Gandhi

zamknij

Agnieszka Tomasik-Swiderska

Relacje & PR

PR managerka, specjalistka w obszarze komunikacji. Coachka, animatorka kultury, fotografka i kuratorka wystaw fotograficznych. Producentka i koordynatorka, od ponad 20 lat w promocji sztuki, reklamie i wreszcie zarządzaniu.

W Carbon Footprint Foundation od 2022, odpowiada za obszar Public Relations czyli relacji i komunikacji. W latach 2022-2024 autorka konceptu Halo Carbon czyli cotygodniowych audycji na antenie Radia Kraków. Autorka narracji konferencji TEDx Nadwiślańska St. w krakowskiej Cricotece czyli połączenia aktywizmu ekologicznego z indywidualizmem świata sztuki. Dyrektorka generalna 5.edycji szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit w krakowskim Centrum Kongresowym ICE.

Prywatnie nauczycielka jogi (hatha, kundalini, nidra). Łącząc kompetencje, doświadczenie i życiowe pasje od 2018 współpracuje ze środowiskiem jogi w Polsce, organizuje workshopy oraz retreaty jogiczne.

 

 



zamknij

Marta Seweryn

Analityka & ESG

Absolwenta Ekonomiki Organizacji i Restrukturyzacji Przemysłu na AGH oraz Uniwersytetu Abertay Dundee na kierunku Zarządzanie Zasobami Naturalnymi. Doświadczenie zawodowe zdobywała na uczelniach, działając w organizacjach pozarządowych, a także w biznesie. Pracowała jako nauczyciel akademicki na krakowskich uczelniach. Realizowała liczne projekty edukacyjne i popularyzatorskie wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową, Fundacją AGH, Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki oraz Fundacją Euklidesa. Ponadto brała udział w produkcji wydarzeń takich agencji jak Alter Art i Knockout Production.

Zależy mi na angażowaniu się w ambitne projekty, które przynoszą odbiorcom wiedzę i korzyści. Praca w Fundacji łączy wszystkie moje zainteresowania i doświadczenia, a także daje nieograniczoną przestrzeń do ich poszerzania.

zamknij

Martyna Zaucha

Koordynatorka analityki

zamknij

Anna Pawełek

Koordynatorka projektów

zamknij

Magdalena Marzec

Projektantka graficzna

Absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, kierunku Grafika Reklamowa i Edytorska. W Fundacji od grudnia 2023. Odpowiedzialna za wizualną realizację wszystkich projektów. Autorka między innymi raportu rocznego, koncepcji wizualnej 5. edycji Carbon Footprint Summit oraz outdoroowych kampanii edukacyjnych prezentowanych w 2024 r. na krakowskich plantach.

zamknij

Katarzyna Suchorowiec

Edukacja & ESG

zamknij

Katarzyna Sekuła

Edukacja

zamknij

Mikołaj Florczak

Kreacja

 

Uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie, następnie stypendysta United World Colleges przez rok w liceum międzynarodowym UWC ISAK w Japonii, kolejno stypendysta Sustainability Scholarship w liceum UWC Robert Bosch College we Fryburgu Bryzgowijskim. Od lat aktywista społeczny i klimatyczny, instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, Creative Communication Assistant w Carbon Footprint Foundation, Członek Zarządu European Youth Parliament Poland. Lider licznych projektów społecznych, podcastów, przez ostatnie lata członek zespołów kilkunastu fundacji, stowarzyszeń, redakcji i grup nieformalnych. Stypendysta Our Future Foundation Scholarship, filmowiec, fotograf, żeglarz.

NASI EKSPERCI

  • Dawid Zieliński

     

  • Przemysław Białkowski

     

  • dr hab. inż. Tomasz Bergier

     

  • dr Tomasz Rożek

     

  • dr Weronika Kałwak

     

  • Paweł Grabias

    Edukator

  • dr inż. Dorota Pierri

    Hydrogeolożka

  • dr Paweł Kojs

    Doktor nauk biologicznych

  • dr Jakub Małecki

    Glacjolog

  • dr Katarzyna Bąkowicz

    komunikolożka i medioznawczyni

  • Zofia Dzik

    fundator Instytutu Humanites

zamknij

Dawid Zieliński

Założyciel i prezes Columbus Energy – największej polskiej firmy w sektorze nowoczesnej energetyki i OZE. Absolwent elektrotechniki na AGH w Krakowie, uzyskał również dyplom MBA na Politechnice Krakowskiej. Doświadczenie menedżerskie zdobywał pracując m.in. dla Heidelbergu Technology Centre w Heidelbergu, Air BP w Londynie czy MARS Polska. 

Przedsiębiorcą jest od 2009 r.  Od początku skupia się na efektywności energetycznej i OZE, stawiając w swoich start-upach na innowacje. W ciągu 8 lat działalności Columbus Energy przeprowadził rozwój i transformację spółki notowanej na New Connect, którą obecnie inwestorzy wyceniają w miliardach złotych, osiągając spektakularny sukces biznesowy. Za pośrednictwem Columbus Dawid Zieliński inwestuje w innowacyjne start-upy, m.in. w Saule Technologies – polską firmę rozwijającą technologię perowskitowych ogniw słonecznych.

Ceniony ekspert w branży nowoczesnej energetyki, członek Rady Koordynacyjnej ds. Rozwoju Sektora Fotowoltaiki przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Rady Programowej UN Global Compact Network Poland. Zwycięzca prestiżowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020 w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność, laureat Godła „Teraz Polska”, znalazł się na liście 200 osób, które kreują polską gospodarkę (wg rankingu RMF FM, Money.pl i 300Gospodarka).

zamknij

Przemysław Białkowski

Dziennikarz, menedżer, wykładowca.

Przez kilkanaście lat prezenter programów informacyjnych w Polsat News oraz Wydarzeń na głównej antenie Polsatu. W swojej pracy przeprowadził setki wywiadów z politykami, ekspertami i przedstawicielami świata biznesu. Obecnie prezenter programu Czysta Polska w Polsat News. Dyrektor Działu Innowacje w Grupie Interia, szef serwisów Geekweek i Zielona Interia. Prowadzi autorski videocast poświęcony tematom ochrony środowiska.

Moderator licznych paneli eksperckich, m.in.: Szczyt Klimatyczny TOGETAIR, cykl debat UN Global Compact Network Polska, Kongres 3W i inne. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo telewizyjne), Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (wystąpienia publiczne) i Uniwersytetu WSB Merito w Szczecinie (MBA). Autor szkoleń, trener wystąpień publicznych i medialnych.

zamknij

dr hab. inż. Tomasz Bergier

Kierownik Studiów Podyplomowych MAK z ramienia AGH

Jego zainteresowania naukowe to błękitno-zielona infrastruktura (BZI) oraz jej zastosowanie w gospodarce wodnej, w szczególności w zarządzaniu ryzykiem powodziowym, gospodarowaniu wodami deszczowymi, adaptacji i mitygacji zmian klimatu. Projektant oczyszczalni hydrofitowych i innych rozwiązań BZI, stosowanych do szerokiej gamy mediów (m.in. ścieki komunalne w obszarach rozproszonej zabudowy, wody deszczowe, odcieki ze składowisk odpadków komunalnych). Ekspert i członek wielu organizacji, m.in. Rady ds. Gospodarki Wodno-Ściekowej przy Prezydencie m. Krakowa; Komisji Gosp. Wodnej PAN; Zespołu Środowisko i Adaptacja do Zmian Klimatu (MIiR i MŚ). Autor ponad stu publikacji naukowych i ekspertyz.

zamknij

dr Tomasz Rożek

Fizyk, dziennikarz naukowy i założyciel Fundacji Nauka. To Lubię. Na co dzień zajmuje się popularyzacją nauki. Laureat wielu nagród dziennikarskich, na co dzień kieruje działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Prowadzi warsztaty, wykłady i… Fundację Nauka. To Lubię, której misją jest popularyzacja nauki i nowych technologii zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci oraz nauka krytycznego myślenia. W 2021 roku ukazała się  pierwsza książka Rożka wydana przez Fundację Nauka. To Lubię pt. „Akademia Superbohaterów”, która opisuje życiorysy i odkrycia polskich, często mało znanych, wybitnych naukowców. W 2022 roku wydaje „Jak działa człowiek?” –  ilustrowany przewodnik po ludzkim ciele, napisany z myślą o dzieciach.

Nauka to lubię.

zamknij

dr Weronika Kałwak

Studia magisterskie z psychologii i filozofii oraz interdyscyplinarne studia doktoranckie „Society-Environment-Technology”. Pracuje w Zakładzie Psychoprofilaktyki i Psychoterapii, gdzie opiekuje się także Laboratorium Badań Jakościowych. Od 2019 r. zajmuje się problemem wpływu kryzysu klimatycznego na zdrowie psychiczne i dobrostan człowieka, badaniem doświadczenia zmian klimatu i emocji klimatycznych oraz aktywizmu klimatycznego. Jest członkiem Jagiellońskiej Rady Klimatycznej oraz eksperckiej grupy ds. psychologii zmian klimatu European Fedaration of Psychologists’ Associations.

Spacjalizacja:

  • wpływ kryzysu klimatycznego na zdrowie psychiczne i dobrostan człowieka
  • doświadczenia zmian klimatu i emocji klimatycznych
  • aktywizm klimatyczny
zamknij

Paweł Grabias

Edukator

Cześć. Nazywam się Paweł Grabias. Jestem nauczycielem języka angielskiego. Ale trochę innym. Lubię swoją pracę. I uczę głównie online. W wolnych chwilach nagrywam filmy o języku angielskim i umieszczam je na kanale ROCK YOUR ENGLISH.

zamknij

dr inż. Dorota Pierri

Hydrogeolożka

Związana z krakowską AGH, autorka i współautorka kilkudziesięciu dokumentacji hydrogeologicznych i opracowań naukowych; członkini zespołów naukowych w projektach badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Była również członkinią Wojewódzkiego Zespołu Eksperckiego ds. oceny stanu zanieczyszczeń środowiska. Aktualnie prowadzi badania mające na celu wykazanie zdolności zbiorników wód powierzchniowych w obszarach miejskich do wiązania zanieczyszczeń z powietrza, w tym smogu.

zamknij

dr Paweł Kojs

Doktor nauk biologicznych

 dyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Wcześniej Dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Od roku 2012 Członek Polskiego Towarzystwa Dendrochronologicznego. Uznany i ceniony autorytet w zakresie ochrony środowiska, ekologii  i dendrologii.

zamknij

dr Jakub Małecki

Glacjolog

Popularyzator wiedzy o lodowcach, badacz i wielbiciel lodu. Autor jedynego polskiego blogapoświęconego lodowcom i lądolodom. Wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wcześniej związany z University Centre in Svalbard (UNIS) oraz Uniwersytetem w Oslo. Jego drugim domem jest Spitsbergen – silnie zlodowacona arktyczna wyspa, na której od 2007 roku prowadzi badania glacjologiczne.

Blog Glacjoblogia

zamknij

dr Katarzyna Bąkowicz

komunikolożka i medioznawczyni

Adiunktka i wykładowczyni na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwerystetu SWPS, współtwórczyni Central European Digital Media Observatory.

Naukowo zajmuje się dezinformacją. Bada ten temat szczególnie w obszarze biznesu, zajmuje się także analizą skutków społecznych manipulacji medialnych.

Asesorka European Fact-Checking Standards Network, członkini zarządu Rady Reklamy. Ekspertka Organizacji Narodów Zjednoczonych i kierowniczka Grupy Roboczej ds. Etycznej i Odpowiedzialnej Komunikacji. Strateżka i doradczyni komunikacji biznesowej i medialnej: projektuje i wdraża rozwiązania z komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Wspiera działania wizerunkowe organizacji w obszarze PR i CSR. Realizowała projekty dla takich firm, jak Allegro, Henkel, Microsoft czy Enea SA. Autorka i producentka programów radiowych i telewizyjnych z obszaru biznesu i komunikacji.

Autorka książek: „Fake news. Produkt medialny czasów postprawdy”, „Dezinformacja – instrukcja obsługi”.

zamknij

Zofia Dzik

fundator Instytutu Humanites

Innowator, inwestor, przedsiębiorca, doświadczony C-Level menadżer, pionier rynku fintech w obszarze direct w CEE, fundator Instytutu Humanites – think&Do tank w zakresie rozwoju Spójnego Przywództwa™ i kapitału społecznego, łączący tematykę człowieka i technologii, autorka Modelu „Wioski” Ekosystemu Społecznego oraz Modelu Spójnego Przywództwa™.

Wykładowca, mentor, juror, założyciel Akademii Przywództwa Liderów Oświaty; inicjator Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny na rzecz zbliżania ludzi i przeciwdziałania samotności.

Członek rad nadzorczych spółek giełdowych (obecnie: BRW S.A., CCC S.A., PKP CARGO S.A. i Rubber Sanok S.A.) oraz członek Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy GPW.