Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

ŚwiatOZE

data

29 mar 2021

autor

CFF

ŚwiatOZE

Portal Świat OZE nie tylko pisze o odnawialnych źródłach energii i ekologii, ale także działa w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju. Przeprowadziliśmy kompleksowy zielony audyt redakcji portalu i zaangażowaliśmy jej pracowników do obliczenia śladu węglowego swojej pracy biurowej. Jak się okazało, styl życia redaktorów ma znaczący wpływ na ślad węglowy procesów operacyjnych biura. Co ciekawe, wszyscy pracownicy żyją w duchu less waste ‒ dojeżdżają do pracy rowerem lub komunikacją miejską (która w Krakowie jest niskoemisyjna), a do pracy pakują własne, bezmięsne posiłki i nie piją wody w plastikowych butelkach. Mimo, że ich praca ma charakter stricte redaktorski, druk i zużycie papieru są możliwie ograniczone.

Całość audytu wsparły merytoryczne warsztaty dotyczące śladu węglowego przeprowadzone przez naszego Eksperta, Macieja Sobczyka. O szczegółach audytu dowiecie się niebawem na samym Portalu!