Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

Fundacja Carbon Footprint, założona w 2019 roku, to odpowiedź na te wyzwania. Jako jedna z pierwszych organizacji NGO w Europie Środkowej buduje świadomość na temat śladu węglowego, tworząc projekty edukacyjne, społeczne i biznesowe. Fundacja jest organizacją z doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności. To niezależna, transparentna i efektywnie zarządzana organizacja, która skupia się na budowaniu świadomości klimatycznej oraz inicjowaniu pozytywnych zmian w społeczeństwie. 

Bada i audytuje ślad węglowy firm, organizacji, wydarzeń, produktów i usług w zakresach 1, 2 i 3 GHG Protocol, wspiera biznes w raportowaniu niefinansowym zgodnie z dyrektywą CSRD i ESRS, certyfikuje międzynarodowym znakiem towarowym zastrzeżonym w EUIPO, udostępnia nieodpłatnie autorski kalkulator śladu węglowego. 

Wspiera merytorycznie, edukuje oraz tworzy nowe pokolenie specjalistów zrównoważonego rozwoju, śladu węglowego i ESG. Szkoli kadrę zarządczą oraz pracowników ESG organizacji.

Fundacja Carbon Footprint, zorganizowała cztery edycje międzynarodowego szczytu klimatycznego – Carbon Footprint Summit, w tym  w 2023 roku konferencję TEDx. Do partnerstwa w wydarzeniu zaprasza zrównoważony biznes, MŚP, JST, NGO oraz środowiska akademickie.

Carbon Footprint Foundation udowadnia, że ochrona klimatu i neutralność klimatyczna nie stoją na przeszkodzie rozwojowi gospodarczemu, a wyznaczają jego zrównoważone kierunki. Dąży do tego, by jak najwięcej przedsiębiorstw badało swój ślad węglowy, raportowało emisje i redukowało je, a działania proklimatyczne stały się standardem. Mimo, że ochrona środowiska jest obecna w dyskusji społecznej od trzech dekad dostrzega stałą potrzebę poszerzania świadomości ekologicznej i wspólnego przeciwdziałania katastrofie klimatycznej.

Ekologia się opłaca. Każdemu i wszystkim. Wspieraj zieloną transformację i zostawi po sobie tylko dobry ślad. 

Audyt
ekologiczny
Międzynarodowy
znak
towarowy
Kalkulator
Śladu
Węglowego
Edukacja
Ekologiczna

Przeprowadzamy kompleksowy audyt Twojej firmy pod kątem emisji gazów cieplarnianych i oddziaływania na środowisko

Znając ślad węglowy poszczególnych procesów i obszarów działalności dostarczymy spersonalizowane rekomendacje oraz pomożemy przygotować i wdrożyć strategię redukcji i neutralizacji.

Jako jednostka certyfikująca Fundacja Carbon Footprint ma prawo do przyznawania międzynarodowego znaku towarowego Carbon Footprint Approved zarejestrowanego w EUPO.

Znak przyznawany produktom lub usługom, które zostały wytworzone lub dostarczone w odpowiedzialny środowiskowo i społecznie sposób.

Carbon Footprint Approved uwiarygadnia działania organizacji na rzecz ograniczenia śladu węglowego wytwarzanych przez nie produktów i usług, potwierdza zaangażowanie na rzecz celów zrównoważonego rozwoju oraz poświadcza realizowanie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym.

Kalkulatory śladu węglowego – dla osób fizycznych oraz dla przestrzeni biurowej.

To pierwsze tak dokładne narzędzia na polskim rynku, dostosowane do polskich standardów i stylu życia przeciętnego Polaka. Na bazie kalkulatorów rekomendujemy skonkretyzowane działania, dzięki którym zmniejszysz swój ślad węglowy w różnych obszarach życia.

 

Prowadzimy warsztaty ekologiczne dla wszystkich grup wiekowych – od dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, nauczycieli, pracowników NGO po pracowników korporacji.

Wspieramy edukacyjnie inicjatywy partnerów wnosząc naszą wiedzę i doświadczenie.  W ramach projektu Youth4Climate oraz inicjatywy Lekcji Klimatycznej spotykamy się na żywo i on-line. Dyskutujemy oraz mówimy w sposób jasny. Tłumaczymy zagadnienia związane ze śladem węglowym, wykorzystując interaktywne narzędzia i angażując uczestników. Uczymy przez zabawę. W edukację zaangażowani są zarówno eksperci, jak i wolontariusze.

 

NASI EKSPERCI

  • Paweł Grabias

    Edukator

  • dr inż. Dorota Pierri

    Hydrogeolożka

  • dr Paweł Kojs

    Doktor nauk biologicznych

  • dr Jakub Małecki

    Glacjolog

  • dr Katarzyna Bąkowicz

    komunikolożka i medioznawczyni

  • Zofia Dzik

    fundator Instytutu Humanites

zamknij

Paweł Grabias

Edukator

Cześć. Nazywam się Paweł Grabias. Jestem nauczycielem języka angielskiego. Ale trochę innym. Lubię swoją pracę. I uczę głównie online. W wolnych chwilach nagrywam filmy o języku angielskim i umieszczam je na kanale ROCK YOUR ENGLISH.

zamknij

dr inż. Dorota Pierri

Hydrogeolożka

Związana z krakowską AGH, autorka i współautorka kilkudziesięciu dokumentacji hydrogeologicznych i opracowań naukowych; członkini zespołów naukowych w projektach badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Była również członkinią Wojewódzkiego Zespołu Eksperckiego ds. oceny stanu zanieczyszczeń środowiska. Aktualnie prowadzi badania mające na celu wykazanie zdolności zbiorników wód powierzchniowych w obszarach miejskich do wiązania zanieczyszczeń z powietrza, w tym smogu.

zamknij

dr Paweł Kojs

Doktor nauk biologicznych

 dyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Wcześniej Dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Od roku 2012 Członek Polskiego Towarzystwa Dendrochronologicznego. Uznany i ceniony autorytet w zakresie ochrony środowiska, ekologii  i dendrologii.

zamknij

dr Jakub Małecki

Glacjolog

Popularyzator wiedzy o lodowcach, badacz i wielbiciel lodu. Autor jedynego polskiego blogapoświęconego lodowcom i lądolodom. Wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wcześniej związany z University Centre in Svalbard (UNIS) oraz Uniwersytetem w Oslo. Jego drugim domem jest Spitsbergen – silnie zlodowacona arktyczna wyspa, na której od 2007 roku prowadzi badania glacjologiczne.

zamknij

dr Katarzyna Bąkowicz

komunikolożka i medioznawczyni

Adiunktka i wykładowczyni na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwerystetu SWPS, współtwórczyni Central European Digital Media Observatory.

Naukowo zajmuje się dezinformacją. Bada ten temat szczególnie w obszarze biznesu, zajmuje się także analizą skutków społecznych manipulacji medialnych.

Asesorka European Fact-Checking Standards Network, członkini zarządu Rady Reklamy. Ekspertka Organizacji Narodów Zjednoczonych i kierowniczka Grupy Roboczej ds. Etycznej i Odpowiedzialnej Komunikacji. Strateżka i doradczyni komunikacji biznesowej i medialnej: projektuje i wdraża rozwiązania z komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Wspiera działania wizerunkowe organizacji w obszarze PR i CSR. Realizowała projekty dla takich firm, jak Allegro, Henkel, Microsoft czy Enea SA. Autorka i producentka programów radiowych i telewizyjnych z obszaru biznesu i komunikacji.

Autorka książek: „Fake news. Produkt medialny czasów postprawdy”, „Dezinformacja – instrukcja obsługi”.

zamknij

Zofia Dzik

fundator Instytutu Humanites

Innowator, inwestor, przedsiębiorca, doświadczony C-Level menadżer, pionier rynku fintech w obszarze direct w CEE, fundator Instytutu Humanites – think&Do tank w zakresie rozwoju Spójnego Przywództwa™ i kapitału społecznego, łączący tematykę człowieka i technologii, autorka Modelu „Wioski” Ekosystemu Społecznego oraz Modelu Spójnego Przywództwa™.

Wykładowca, mentor, juror, założyciel Akademii Przywództwa Liderów Oświaty; inicjator Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny na rzecz zbliżania ludzi i przeciwdziałania samotności.

Członek rad nadzorczych spółek giełdowych (obecnie: BRW S.A., CCC S.A., PKP CARGO S.A. i Rubber Sanok S.A.) oraz członek Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy GPW.

CFF team

Carbon Footprint Foundation to zaangażowanie i energia wspaniałych osób, świadomych zmian i stawiających odważne kroki. To silna i wspierająca się grupa, którą łączy potrzeba wywierania realnego wpływu. Różne motywacje, ale jeden cel – neutralność klimatyczna i zrównoważony rozwój.

  • Agnieszka Rozwadowska

    Prezeska Zarządu

  • Agnieszka Tomasik

    Public Relations Manager

  • Marta Seweryn

    Analytics Manager

  • Martyna Zaucha

    Analytics Coordinator

  • Magdalena Marzec

    Graphic designer

  • Katarzyna Suchorowiec

    Climate Educator

  • Katarzyna Sekuła

    Cooperation and Education Coordinator

  • Ewelina Migacz

    ESG Coordinator

  • Mikołaj Florczak

    Creative Coordinator

zamknij

Agnieszka Rozwadowska

Prezeska Zarządu

Dyrektor Biura Zarządu i CSR w Columbus Energy S.A.

Prezes Zarządu w Carbon Footprint Foundation

Członek Rady Nadzorczej, Przewodnicząca Komitetu Audytu w Nexity Global S.A.
Członek Rady Nadzorczej w Columbus Energy a.s.

 

Dyrektor Biura Zarządu i CSR Spółki Columbus Energy S.A – lidera rynku nowoczesnej energetyki w Polsce.. Od ponad 7 lat związana z Grupą Columbus; początkowo na stanowiskach operacyjnych, od 5 lat na samodzielnych stanowiskach kierowniczych. W latach 2019-2021 jako Pełnomocnik Zarządu, a od grudnia 2021 na stanowisku Dyrektora Biura Zarządu i CSR.  Realizuje projekty współpracując bezpośrednio z Zarządem i Radą Dyrektorów Spółki, a także otoczeniem Grupy. 

 

Buduje wizerunek spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej. Realizowała projekty biznesowe,, w tym odpowiadała za aktywne doskonalenie procesów organizacji, rozwój nowych produktów i zespołów zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzialna za relacje ze środowiskiem inwestycyjnym, obszar rynku kapitałowego, nadzoru właścicielskiego i zrównoważony rozwój Grupy Columbus. 

 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W roku 2020 uzyskała tytuł Master of Business Administration. Ukończyła program certyfikujący w ramach transformacji lean w organizacji Columbus i uzyskała tytuł Lean Black Belt®. Posiada uprawnienia do zasiadania w organach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. 

 

Prezeska Zarządu Carbon Footprint Foundation. Od 2019 roku, czyli od początku zawiązania Fundacji jest odpowiedzialna za organizację międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, tworzenie konceptu i strategii, zarządzanie zespołem projektowym, rozwój zasobów ludzkich, realizację kampani społecznych, pozyskiwanie kluczowych partnerów strategicznych, kontakt z otoczeniem oraz rozwój rozwiązań dla biznesu.

 

Działania jednostek mają wielki sens. Od nieśmiałego pragnienia i małych kroków rozpoczynały się wielkie transformacje społeczne i kulturowe. Wierzę w to, że aby efektywnie oddziaływać na otoczenie, należy być najwierniejszym ambasadorem swoich przekonań, zawsze i wszędzie. Fundacja i cały jej Zespół wraz z Wolontariuszami powstał po to, by wspierać społeczeństwa, a szczególnie biznes, w ich zielonej transformacji. Rozumiemy i czujemy potrzeby i wyzwania, przed którymi dziś stoi biznes; jesteśmy przekonani, że już teraz może się on dzielić swoimi dobrymi zrównoważonymi praktykami. Dlatego w Fundacji dbamy o transparentny audyt, działając przeciw greenwashingowi. Angażując każdego uczestnika zielonej transformacji, budujemy współodpowiedzialność za obecny dobrostan Ziemi, a także wspieramy postawy proekologiczne w trosce o jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń. Zielona transformacja to przede wszystkim zmiana mentalna i jest możliwa do realizacji pod warunkiem uczciwej i rzetelnej partycypacji wszystkich grup interesariuszy. Edukacja ekologiczna oparta na faktach, nie opiniach, stanowi solidny fundament naszej działalności. Cele Fundacji realizujemy w ramach społecznego Think Tanku, udostępniając przestrzeń dla swobodnej komunikacji świata nauki, biznesu i technologii rozwijając format #idea #fact #tech w ramach międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit. 

 

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie„.
Mahatma Gandhi

zamknij

Agnieszka Tomasik

Public Relations Manager

PR managerka, specjalistka komunikacji, coachka, fotografka, producentka i koordynatorka, od ponad 20 lat w zarządzaniu, reklamie i promocji sztuki.

W Carbon Footprint Foundation od 2022, odpowiada za obszar Public Relations czyli relacji i komunikacji. W latach 2022-2024 autorka konceptu Halo Carbon czyli cotygodniowych audycji na antenie Radia Kraków. Autorka narracji konferencji TEDx Nadwiślańska St. w krakowskiej Cricotece czyli połączenia aktywizmu ekologicznego z indywidualizmem świata sztuki.

Prywatnie nauczycielka jogi. Łącząc kompetencje, doświadczenie i życiowe pasje od 2018 zarządza stowarzyszeniem Cracow Yogic Spot, organizując workshopy jogiczne oraz wspierając wizerunek jogi w Polsce.

 

 



zamknij

Marta Seweryn

Analytics Manager

Absolwenta Ekonomiki Organizacji i Restrukturyzacji Przemysłu na AGH oraz Uniwersytetu Abertay Dundee na kierunku Zarządzanie Zasobami Naturalnymi. Doświadczenie zawodowe zdobywała na uczelniach, działając w organizacjach pozarządowych, a także w biznesie. Pracowała jako nauczyciel akademicki na krakowskich uczelniach. Realizowała liczne projekty edukacyjne i popularyzatorskie wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową, Fundacją AGH, Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki oraz Fundacją Euklidesa. Ponadto brała udział w produkcji wydarzeń takich agencji jak Alter Art i Knockout Production.

Zależy mi na angażowaniu się w ambitne projekty, które przynoszą odbiorcom wiedzę i korzyści. Praca w Fundacji łączy wszystkie moje zainteresowania i doświadczenia, a także daje nieograniczoną przestrzeń do ich poszerzania.

zamknij

Martyna Zaucha

Analytics Coordinator

zamknij

Magdalena Marzec

Graphic designer

Absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, kierunku Grafika Reklamowa i Edytorska. W Fundacji od stycznia 2024 roku jest odpowiedzialna za wizualną część projektów. Autorka raportu rocznego oraz kampanii edukacyjnych prezentowanych na krakowskich plantach.

zamknij

Katarzyna Suchorowiec

Climate Educator

zamknij

Katarzyna Sekuła

Cooperation and Education Coordinator

zamknij

Ewelina Migacz

ESG Coordinator

Studentka Akademii-Górniczo Hutniczej w Krakowie. Angażuje się w sferze społeczno-politycznej, włączając się w działalność wielu organizacji, zmieniających „świat na lepsze”. Entuzjastka wolontariatu z doświadczeniem pracy w kilkudziesięciu projektach. Wieloletnia wolontariuszka Carbon Footprint Summit, orędowniczka idei dekarbonizacji i odpowiedzialnego zarządzania, dlatego od grudnia 2023 objęła stanowisko młodszej specjalistki ESG.

zamknij

Mikołaj Florczak

Creative Coordinator

 

Uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie, następnie stypendysta United World Colleges przez rok w liceum międzynarodowym UWC ISAK w Japonii, kolejno stypendysta Sustainability Scholarship w liceum UWC Robert Bosch College we Fryburgu Bryzgowijskim. Od lat aktywista społeczny i klimatyczny, instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, Creative Communication Assistant w Carbon Footprint Foundation, Członek Zarządu European Youth Parliament Poland. Lider licznych projektów społecznych, podcastów, przez ostatnie lata członek zespołów kilkunastu fundacji, stowarzyszeń, redakcji i grup nieformalnych. Stypendysta Our Future Foundation Scholarship, filmowiec, fotograf, żeglarz.

Kontakt

Analytics Manager

Marta Seweryn

726 300 494

Public Relation Manager

Agnieszka T. Świderska

695 888 090