Troska o produkt

Pranamat tworzy zarówno maty jak i poduszki do akupresury, a oba produkty wykonane są z wysokiej jakości naturalnych materiałów, w trosce o zdrowie użytkownika. Tekstylia użyte do wytwarzania to między innymi len, włókno kokosowe i bawełna. Elementy przypominające liście lotosu, którym maty zawdzięczają swoje właściwości powstają z plastiku HIPS – takiego samego rodzaju tworzywa, które wykorzystuje się w produkcji narzędzi medycznych. Zapewnia to, że produkt jest bezpieczny w kontakcie ze skórą i nie podrażni jej. Dodatkowo, Pranamat ECO świadczy o wysokiej jakości swoich mat i o pewności, że posłużą one przez długi czas oferując na nie pięcioletnią gwarancję. 

Troska o planetę 

Cechy które sprawiają, że produkty Pranamat ECO są bezpieczne i wytrzymałe wynikają z troski firmy, która w takim samym stopniu troszczy się również o środowisko. Naturalne materiały pochodzą z Unii Europejskiej, a łańcuch dostaw jest przejrzysty – len sprowadzany jest z Litwy, a choć włókno kokosowe pochodzi ze Sri Lanki, produkowane jest ono w Polsce. Pranamat ECO szczyci się swoją etyką pracy – cały proces wytwarzania odbywa się ręcznie na Łotwie. 

Plastik HIPS pochodzi z Niemiec a jego istotną cechą poza bezpieczeństwem jest możliwość recyklingu – Pranamat ECO używa materiał odzyskany ze starych mat ponownie. Obróbka tego tworzywa wymaga też miej ciepła a zarazem mniej energii – naturalnie oznacza to mniejszy ślad węglowy. Jeśli wspominamy już o energii, warto dodać, że firma wykorzystuje prąd pochodzący wyłącznie z odnawialnych źródeł i może się pochwalić certyfikatem, który o tym poświadcza.

Do przymocowania kwiatów lotosu do mat i poduszek, Pranamat ECO posługuje się technologią adhezji ciepła, co oznacza brak konieczności używania toksycznych klejów.

Produkty docierają do klientów w papierowych pudełkach, które nie zawierają żadnych plastikowych elementów. Instrukcje obsługi drukowane są w 100% na papierze z recyklingu.

Nawet jeśli wybór takiego a nie innego produktu wyłącznie ze względu na jego wpływ na środowisko was nie przekonuje, przykład firmy Pranamat ECO pokazuje, że rzeczy tworzone z troską o planetę to zazwyczaj także wyższa jakość, trwałość i etyka produkcji. 

Tekst powstał we współpracy z Pranamat ECO