Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

Carbon Footprint Foundation organizacją pożytku publicznego

data

16 lut 2024

autor

Agnieszka T

Carbon Footprint Foundation organizacją pożytku publicznego

Czym jest 1,5% OPP?

Każdy może skorzystać z prawa pomniejszenia podatku o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1,5%.  Przekazywanie tzw. 1,5 procenta jest niezwykle proste i nie obciąża podatnika żadnymi kosztami.

Jak to zrobić?

W  odpowiedniej rubryce formularza PIT wprowadzić numer KRS organizacji, którą chcemy wesprzeć. Przekazaniem środków z 1,5% podatku zajmą się urzędy skarbowe. 1,5 procent każdy może przekazać na rzecz wybranej NGO czyli organizacji pozarządowej posiadającej status organizacji pożytku publicznego. Status OPP nadaje sąd, a potwierdzeniem jest wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Każda z organizacji posiadających status OPP ma numer KRS, który wpisuje się w formularzu PIT. W 2024 wybierasz  organizację z listy OPP uprawnionych, którą znajdziesz na stronie niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/.

Czy firma może przekazać 1,5% podatku organizacji OPP?

1,5% podatku organizacji OPP przekazać mogą nie tylko podatnicy płacący podatek dochodowy od osób fizycznych i podatnicy opodatkowani ryczałtem. 1,5% podatku przekazać mogą także jednoosobowe działalności gospodarcze, korzystające z 19% stawki podatku.

Dlaczego warto wspierać Fundację Carbon Footprint?

Jako jedna z pierwszych organizacji NGO w Europie Środkowej buduje świadomość na temat śladu węglowego, tworząc projekty edukacyjne, społeczne i biznesowe. Fundacja Carbon Footprint to organizacja z pięcioletnim doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności. Jest niezależną, transparentną i efektywnie zarządzaną organizacją, która skupia się na budowaniu świadomości klimatycznej oraz inicjowaniu pozytywnych zmian w społeczeństwie.

Deklaracja Fundacji Carbon Footprint 

Za twoje 1,5% zbadamy ślad węglowy 1000 firm i organizacji. To będzie pierwszy krok strategii dekarbonizacji czyli redukcji swoich emisji. Bo ekologia się opłaca. Każdemu i wszystkim. Wspieraj z nami zieloną transformację by zostawić po sobie tylko dobry ślad.

 

Fundacja Carbon Footprint pracuje cały rok:

  1. buduje świadomość na temat śladu węglowego
  2. tworzy nowe pokolenie specjalistów zrównoważonego rozwoju, śladu węglowego oraz  ESG
  3. wspiera merytorycznie jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury oraz placówki edukacyjne
  4. dostarcza narzędzia analityczne np. bezpłatny autorski kalkulator śladu węglowego
  5. aktywizuje lokalne społeczności poprzez projekty społeczne, edukacyjne i biznesowe
  6. włącza w uczestnictwo w międzynarodowym szczycie klimatycznym
  7. edukujew zakresie strategii dekarbonizacji małe oraz średnie firmy poprzez partnerstwo merytoryczne
  8. edukuje dzieci, uczniów i osoby dorosłe w zakresie ekologii

CHCĘ POROZMAWIAĆ

Certyfikat ma ważność rok i jest płatny. Wszystkie szczegóły pod numerem telefonu: 506 475 881, a szczegóły dostępne na stronie internetowej projektu.