O NAS
W fundacji działamy od 2019 roku, a jej powołanie to nasza odpowiedź na wyzwania ekologiczne i klimatyczne, z którymi musi zmierzyć się współczesny świat. Wiemy, że przyszłość jest w naszych rękach, dlatego za najważniejszy cel stawiamy przed sobą tworzenie wspólnoty ludzi działających rozważnie.
Budujemy świadomość ekologiczną poprzez projekty edukacyjne oraz szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit. Dzielimy się merytorycznymi treściami, współpracujemy z innymi organizacjami pozarządowymi i ekspertami z różnych dziedzin. Wspieramy biznes w zielonej transformacji, bo uważamy, że to szczególnie ważny sektor, który może wprowadzić realne zmiany.
Efektem naszych działań są autorskie kompleksowe kalkulatory śladu węglowego dla jednostki i biznesu. Świadomi braku podobnych narzędzi dopasowanych do polskich standardów i lokalnych potrzeb, stworzyliśmy autorski projekt, dzięki któremu każdy może obliczyć swój realny wpływ na środowisko naturalne.
Jesteśmy ponad podziałami – tworzymy wspólnotę ludzi świadomych, którzy pozostawią po sobie tylko dobry świat.
CFF – ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU
Przechodzimy obok tych wszystkich wspaniałych technologii i myślimy, że może segregowanie śmieci ma znaczenie, może panele fotowoltaiczne mają jakieś znaczenie… Ale jeśli już teraz zaczniemy masowo, jako społeczeństwo, wdrażać te rozwiązania, wówczas ma to gigantyczne znaczenie dla nas wszystkich i dla kolejnych pokoleń.
KOPALNIA WIEDZY
Raport Zrównoważonego Rozwoju grupy Columbus za rok 2022
Agnieszka T
14 lip 2023
OD KONCEPCJI CSR DO ESG. GDZIE W TYM TRENDZIE JEST...
Agnieszka T
18 maj 2023
Od koncepcji CSR do ESG. Gdzie w tym trendzie jest...
Agnieszka T
14 kwi 2023
Dzięki naszym kalkulatorom online poznasz swój indywidualny ślad węglowy a nasz zespół analityczny policzy ślad węglowy twojej firmy, procesu czy usług.
CARBON FOOTPRINT SUMMIT
Wyjątkowa platforma łącząca świat nauki, technologii, aktywizmu społecznego i biznesu. Eksperci z wielu branż i środowisk gromadzą się, aby omówić aktualne problemy i możliwe rozwiązania. Uczestnicy mają szansę zasięgnąć wiedzy eksperckiej, zainspirować się działaniami w duchu less waste i porozmawiać w kuluarach z przedstawicielami zrównoważonych przedsiębiorstw. Nasze wydarzenie to:
#IDEA
Inspiracja do działania w czasie kryzysu klimatycznego i gospodarczego.
#TECH
Przedstawianie nowych technologii i zrównoważonych praktyk w procesach produkcyjnych dóbr i usług, które pomogą zmniejszyć ślad węglowy.
#FACTS
Prezentowanie faktów naukowych popartych merytorycznymi argumentami; dotyczą zarówno kwestii gospodarczych, ekonomicznych, jak i przyrodniczych.
#FAIR JOB FAIRS
W tej strefie poznasz firmy, które swoim działaniem wspierają zrównoważony rozwój i dążą do ograniczenia swoich emisji węglowych. To doskonałe miejsce, aby porozmawiać z przedstawicielami o wdrażanych innowacjach. Fair job fairs to również liczne wydarzenia towarzyszące: strefa warsztatowa, strefa elektromobilności, strefa sharingowa, debata oksfordzka i wiele innych.
Dowiedz się więcej!
POZNAJ NASZ ZESPÓŁ
Agnieszka Rozwadowska
Prezeska Zarządu
Dyrektor Biura Zarządu i CSR w Columbus Energy S.A.
Prezes Zarządu w Carbon Footprint Foundation
Członek Rady Nadzorczej, Przewodnicząca Komitetu Audytu w Nexity Global S.A.
Członek Rady Nadzorczej w Columbus Energy a.s.
Dyrektor Biura Zarządu i CSR Spółki Columbus Energy S.A – lidera rynku nowoczesnej energetyki w Polsce.. Od ponad 7 lat związana z Grupą Columbus; początkowo na stanowiskach operacyjnych, od 5 lat na samodzielnych stanowiskach kierowniczych. W latach 2019-2021 jako Pełnomocnik Zarządu, a od grudnia 2021 na stanowisku Dyrektora Biura Zarządu i CSR. Realizuje projekty współpracując bezpośrednio z Zarządem i Radą Dyrektorów Spółki, a także otoczeniem Grupy.
Buduje wizerunek spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej. Realizowała projekty biznesowe,, w tym odpowiadała za aktywne doskonalenie procesów organizacji, rozwój nowych produktów i zespołów zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzialna za relacje ze środowiskiem inwestycyjnym, obszar rynku kapitałowego, nadzoru właścicielskiego i zrównoważony rozwój Grupy Columbus.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W roku 2020 uzyskała tytuł Master of Business Administration. Ukończyła program certyfikujący w ramach transformacji lean w organizacji Columbus i uzyskała tytuł Lean Black Belt®. Posiada uprawnienia do zasiadania w organach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
Prezeska Zarządu Carbon Footprint Foundation. Od 2019 roku, czyli od początku zawiązania Fundacji jest odpowiedzialna za organizację międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, tworzenie konceptu i strategii, zarządzanie zespołem projektowym, rozwój zasobów ludzkich, realizację kampani społecznych, pozyskiwanie kluczowych partnerów strategicznych, kontakt z otoczeniem oraz rozwój rozwiązań dla biznesu.
Działania jednostek mają wielki sens. Od nieśmiałego pragnienia i małych kroków rozpoczynały się wielkie transformacje społeczne i kulturowe. Wierzę w to, że aby efektywnie oddziaływać na otoczenie, należy być najwierniejszym ambasadorem swoich przekonań, zawsze i wszędzie. Fundacja i cały jej Zespół wraz z Wolontariuszami powstał po to, by wspierać społeczeństwa, a szczególnie biznes, w ich zielonej transformacji. Rozumiemy i czujemy potrzeby i wyzwania, przed którymi dziś stoi biznes; jesteśmy przekonani, że już teraz może się on dzielić swoimi dobrymi zrównoważonymi praktykami. Dlatego w Fundacji dbamy o transparentny audyt, działając przeciw greenwashingowi. Angażując każdego uczestnika zielonej transformacji, budujemy współodpowiedzialność za obecny dobrostan Ziemi, a także wspieramy postawy proekologiczne w trosce o jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń. Zielona transformacja to przede wszystkim zmiana mentalna i jest możliwa do realizacji pod warunkiem uczciwej i rzetelnej partycypacji wszystkich grup interesariuszy. Edukacja ekologiczna oparta na faktach, nie opiniach, stanowi solidny fundament naszej działalności. Cele Fundacji realizujemy w ramach społecznego Think Tanku, udostępniając przestrzeń dla swobodnej komunikacji świata nauki, biznesu i technologii rozwijając format #idea #fact #tech w ramach międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit.
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie„.
– Mahatma Gandhi
Absolwenta Ekonomiki Organizacji i Restrukturyzacji Przemysłu na AGH oraz Uniwersytetu Abertay Dundee na kierunku Zarządzanie Zasobami Naturalnymi. Doświadczenie zawodowe zdobywała na uczelniach, działając w organizacjach pozarządowych, a także w biznesie. Pracowała jako nauczyciel akademicki na krakowskich uczelniach. Realizowała liczne projekty edukacyjne i popularyzatorskie wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową, Fundacją AGH, Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki oraz Fundacją Euklidesa. Ponadto brała udział w produkcji wydarzeń takich agencji jak Alter Art i Knockout Production.
Zależy mi na angażowaniu się w ambitne projekty, które przynoszą odbiorcom wiedzę i korzyści. Praca w Fundacji łączy wszystkie moje zainteresowania i doświadczenia, a także daje nieograniczoną przestrzeń do ich poszerzania.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Inżynieria Środowiska, spec. Odnawialne Źródła Energii. W toku studiów zdobył wiedzę na temat oddziaływania człowieka na środowisko oraz umiejętność oceny jego skali, co zaowocowało napisaniem pracy inżynierskiej dotyczącej oceny aspektów środowiskowo-społecznych budowy farmy wiatrowej.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Columbus Energy S.A. – największej polskiej firmie działającej w branży energii odnawialnej. To tam jako Team Leader rozwijał swoje umiejętności analityczne, m.in. poprzez wsparcie w tworzeniu nowych procesów, kontrolę realizacji zadań swojego zespołu czy sporządzanie szczegółowych raportów przedstawiających wyniki jego pracy.
Z Fundacją związany jest od początku 2023 roku, gdzie jako analityk ds. śladu węglowego bada skalę oddziaływania człowieka na tworzenie efektu cieplarnianego.
Ukończyła Filologię rosyjską na UJ, a obecnie studiuje Nowoczesne Technologie Paliwowe na AGH. Nigdy nie mogła zdecydować się czy chce być ścisłowcem czy humanistą. Gdyby tego było mało w wolnych chwilach tańczy tańce historyczne i ludowe, gra w spektaklach i szyje.
Ekologicznych zachowań uczyłam się od mamy od najmłodszych lat, gdy sama jeszcze nie do końca rozumiałam jakie mają one znaczenie. W miarę rośnięcia świadomości o stanie klimatu, sprawa ta stała się dla mnie nadrzędną i obecnie dbanie o środowisko wplatam w każdy aspekt swojego życia. Fundacja dała mi możliwość pracowania zgodnie z moimi intencjami.
Studiuje Ochronę Środowiska na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Specjalizacja Monitoring środowiska i zagrożenia ekosystemów. W przyszłości chce zajmować się badaniem zagrożeń środowiskowych.
Wierzę, że nawet najmniejsze działania mają sens i każdy z nas może zapoczątkować zmiany. Dbałość o planetę to nasza wspólna odpowiedzialność, a edukacja ekologiczna jej podstawą.
ZAUFALI NAM
M-KRZEWY
Firma M-Krzewy specjalizuje się głównie w sprzedaży krzewów kształtowych, które mogą stanowić doskonałą wizytówkę do prywatnych ogrodów, przestrzeni publicznych, restauracji i hoteli. Rośliny są starannie dobierane. Firma oferuje szeroki wybór roślin zarówno na większe jak i mniejsze powierzchnie. Formowane drzewa i krzewy, ogrodowe bonsai – liściaste i iglaste tworzą niepowtarzalny klimat i świetnie prezentują się o każdej porze roku.
Luzem
Sklep Zero waste znajduje się w Krakowie, gdzie możesz kupić produkty sypkie i płynne na wagę we własnym opakowaniu. U nas znajdziesz również kosmetyki naturalne kupowane na wagę lub w opakowaniach zwrotnych. Sklep powstał z myślą o środowisku i naszej przyszłości, a także ma charakter edukacyjny. Zachęca klientów do przyniesienia osobistego opakowania, na które klient otrzymuje rabat. Sklep doradza również przy wyborze kosmetyków zero waste. Celem jest pozyskanie jak największej liczby świadomych klientów
Columbus
Columbus to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energii i najczęściej wybierany dostawca fotowoltaiki w Polsce. Dzięki kompleksowym i wysokiej jakości usługom firma pozyskała już 43 500 klientów. Firma konsekwentnie doskonali swoją zieloną strategię, wprowadzając na rynek nowe produkty – zasobniki energii i pompy ciepła, a także inwestując w innowacyjne technologie, takie jak perowskity i rozwiązania z zakresu elektromobilności. Columbus intensywnie rozbudowuje swój portfel mocy, pozyskując udziały w kolejnych projektach budowy farm fotowoltaicznych.
Bank Ochrony Środowiska S.A.
Bank Ochrony Środowiska SA jest polskim EKO Bankiem. Od 30 lat uczy Polaków, jak dzięki ekologii wydawać mniej, a zarabiać więcej. Tworzy innowacyjne produkty bankowe dla klientów indywidualnych, do których dodaje „zielone benefity” – z zyskiem dla ich osobistych finansów.
AMS
AMS jest liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce i działa w obszarze klasycznego i cyfrowego OOH. Firma posiada blisko 23 tys. powierzchni wystawienniczych i jako jedyna posiada przewoźników z każdego segmentu rynku. Działania AMS skupiają się nie tylko na reklamie, ale także realnym wpływie na kształtowanie krajobrazu miejskiego poprzez wyposażenie polskich miast, budowę wiat przystankowych, tworzenie rozwiązań smart city łączących świat offline i online, aktywny udział w debatach, konferencjach i spotkaniach o nowoczesnym mieście i niezliczonych kampaniach społecznych i społecznych oraz działaniach proekologicznych w duchu rozwiązań opartych na naturze.
4F
MUNIAK