Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

Krakowski Festiwal Filmowy

Film i ślad węglowy – o co chodzi?

Krakowska Fundacja Filmowa i organizowany przez nią w maju Krakow Film Festival wchodzi na ścieżkę zielonej zmiany – bada swoją emisyjność i wychodzi tym samym naprzeciw potrzebom środowiska i współczesnego świata. Ta wyróżniająca się inicjatywa branży filmowej o wieloletniej tradycji i międzynarodowym zasięgu, ambitnie dołącza do zrównoważonych wydarzeń, wpisując się w ten klimatyczny ale i społeczny trend. Jako Carbon Footprint Foundation zajmująca się analityką śladu węglowego, wspiera merytorycznie organizatorów #64.KFF w zakresie:

analizy (badania) śladu węglowego, w tym cyfrowego
autorska koncepcja CO2 managementu
udostępnienie kalkulatora śladu węglowego
działania komunikacyjne

Krakow Film Festival jest jedną z najstarszych imprez na świecie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni można obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Festiwal co roku odwiedza ok. 900 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz widzów – fanów kina.

To w Krakowie rozpoczynali swoją karierę znakomici polscy dokumentaliści: Krzysztof Kieślowski, Wojciech Wiszniewski, Andrzej Fidyk i Marcel Łoziński. To tutaj dali się poznać świetni twórcy rodzimej animacji: Ryszard Czekała, Jerzy Kucia, Julian Antoniszczak, Piotr Dumała i laureat Oscara za film „Tango” Zbigniew Rybczyński.

Organizatorem Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest Krakowska Fundacja Filmowa, powołana w 2003 roku z inicjatywy Krzysztofa Gierata przez Instytucję Apollo Films Distribution w celu organizowania Krakowskich Festiwali Filmowych.