Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

O NAS

W fundacji działamy od 2019 roku, a jej powołanie to nasza odpowiedź na wyzwania ekologiczne i klimatyczne, z którymi mierzy się współczesny świat.

Budujemy świadomość ekologiczną poprzez projekty edukacyjne, społeczne ale i komercyjne. Co roku jesienią organizujemy międzynarodowy szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit. Dzielimy się merytoryką, pracujemy z organizacjami pozarządowymi i ekspertami z różnych dziedzin. Wspieramy biznes w zielonej transformacji, bo uważamy, że to szczególnie ważny sektor, który może wprowadzić realne zmiany. Dostarczamy konkretne narzędzia jak np. międzynarodowy certyfikat oparty o kryterium śladu węglowego Carbon Footprint Approved czy kalkulator śladu węglowego. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, a pozyskane środki przeznaczamy na realizację projektów oraz analitykę śladu węglowego firm i organizacji.

Tworzymy społeczność, mając świadomość, że przyszłość jest w naszych rękach – wierzymy, że ekologia się opłaca, każdemu i wszystkim.

więcej

zieloną transformację Twojego Biznesu

Twoje usługi, procesy, rozwiązania

się w rzeczy ważne i kluczowe

CFF – ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU

Przechodzimy obok tych wszystkich wspaniałych technologii i myślimy, że może segregowanie śmieci ma znaczenie, może panele fotowoltaiczne mają jakieś znaczenie… Ale jeśli już teraz zaczniemy masowo, jako społeczeństwo, wdrażać te rozwiązania, wówczas ma to gigantyczne znaczenie dla nas wszystkich i dla kolejnych pokoleń.

więcej

WspółpracujMY razem

Napisz do nas!

 

więcej

Twoje wybory

mają znaczenie!

 

Oblicz swój ślad węglowy

Dzięki naszym kalkulatorom poznasz swój indywidualny ślad węglowy a zespół analityczny policzy ślad węglowy twojej firmy, procesu czy usług.

CARBON FOOTPRINT SUMMIT

Wyjątkowa platforma łącząca świat nauki, technologii, aktywizmu społecznego i biznesu. Eksperci z wielu branż i środowisk gromadzą się, aby omówić aktualne problemy i możliwe rozwiązania. Wiedza ekspercka, inspiracja i rozmowa z przedstawicielami zrównoważonych przedsiębiorstw. Carbon Footprint Summit w teorii to:

#IDEA

Inspiracja do działania w czasie kryzysu klimatycznego i wyzwań zielonej transformacji biznesu.

#TECH

Przedstawianie najnowszych technologii i zrównoważonych praktyk w procesach produkcyjnych dóbr i usług, które pomogą zmniejszyć ślad węglowy.

#FACTS

Prezentowanie faktów naukowych popartych merytorycznymi argumentami; dotyczących tak kwestii gospodarczych, ekonomicznych, jak i środowiskowych.

#FAIR JOB FAIRS

W tej strefie prezentujemy firmy, które swoim działaniem wspierają zrównoważony rozwój i dążą do ograniczenia swoich emisji węglowych. To idealne miejsce, aby porozmawiać o wdrażanych innowacjach. Fair job fairs to także wydarzenia towarzyszące: hackathon, strefa warsztatowa, strefa elektromobilności, strefa sharingowa, debata oksfordzka, gra miejska i wiele innych.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

 • Agnieszka Rozwadowska

  Prezeska Zarządu

 • Marta Seweryn

  Executive Project Manager

 • Agnieszka Tomasik-Świderska

  Communication Coordinator


 • Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/userptr/domains/carbonfootprintfoundation.com/public_html/wp-content/themes/cff/pages/homepage.php on line 459

  Magda Niemczyk

  Junior Project Manager

zamknij

Agnieszka Rozwadowska

Prezeska Zarządu

Dyrektor Biura Zarządu i CSR w Columbus Energy S.A.

Prezes Zarządu w Carbon Footprint Foundation

Członek Rady Nadzorczej, Przewodnicząca Komitetu Audytu w Nexity Global S.A.
Członek Rady Nadzorczej w Columbus Energy a.s.

 

Dyrektor Biura Zarządu i CSR Spółki Columbus Energy S.A – lidera rynku nowoczesnej energetyki w Polsce.. Od ponad 7 lat związana z Grupą Columbus; początkowo na stanowiskach operacyjnych, od 5 lat na samodzielnych stanowiskach kierowniczych. W latach 2019-2021 jako Pełnomocnik Zarządu, a od grudnia 2021 na stanowisku Dyrektora Biura Zarządu i CSR.  Realizuje projekty współpracując bezpośrednio z Zarządem i Radą Dyrektorów Spółki, a także otoczeniem Grupy. 

 

Buduje wizerunek spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej. Realizowała projekty biznesowe,, w tym odpowiadała za aktywne doskonalenie procesów organizacji, rozwój nowych produktów i zespołów zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzialna za relacje ze środowiskiem inwestycyjnym, obszar rynku kapitałowego, nadzoru właścicielskiego i zrównoważony rozwój Grupy Columbus. 

 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W roku 2020 uzyskała tytuł Master of Business Administration. Ukończyła program certyfikujący w ramach transformacji lean w organizacji Columbus i uzyskała tytuł Lean Black Belt®. Posiada uprawnienia do zasiadania w organach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. 

 

Prezeska Zarządu Carbon Footprint Foundation. Od 2019 roku, czyli od początku zawiązania Fundacji jest odpowiedzialna za organizację międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, tworzenie konceptu i strategii, zarządzanie zespołem projektowym, rozwój zasobów ludzkich, realizację kampani społecznych, pozyskiwanie kluczowych partnerów strategicznych, kontakt z otoczeniem oraz rozwój rozwiązań dla biznesu.

 

Działania jednostek mają wielki sens. Od nieśmiałego pragnienia i małych kroków rozpoczynały się wielkie transformacje społeczne i kulturowe. Wierzę w to, że aby efektywnie oddziaływać na otoczenie, należy być najwierniejszym ambasadorem swoich przekonań, zawsze i wszędzie. Fundacja i cały jej Zespół wraz z Wolontariuszami powstał po to, by wspierać społeczeństwa, a szczególnie biznes, w ich zielonej transformacji. Rozumiemy i czujemy potrzeby i wyzwania, przed którymi dziś stoi biznes; jesteśmy przekonani, że już teraz może się on dzielić swoimi dobrymi zrównoważonymi praktykami. Dlatego w Fundacji dbamy o transparentny audyt, działając przeciw greenwashingowi. Angażując każdego uczestnika zielonej transformacji, budujemy współodpowiedzialność za obecny dobrostan Ziemi, a także wspieramy postawy proekologiczne w trosce o jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń. Zielona transformacja to przede wszystkim zmiana mentalna i jest możliwa do realizacji pod warunkiem uczciwej i rzetelnej partycypacji wszystkich grup interesariuszy. Edukacja ekologiczna oparta na faktach, nie opiniach, stanowi solidny fundament naszej działalności. Cele Fundacji realizujemy w ramach społecznego Think Tanku, udostępniając przestrzeń dla swobodnej komunikacji świata nauki, biznesu i technologii rozwijając format #idea #fact #tech w ramach międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit. 

 

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie„.
Mahatma Gandhi

zamknij

Marta Seweryn

Executive Project Manager

Absolwenta Ekonomiki Organizacji i Restrukturyzacji Przemysłu na AGH oraz Uniwersytetu Abertay Dundee na kierunku Zarządzanie Zasobami Naturalnymi. Doświadczenie zawodowe zdobywała na uczelniach, działając w organizacjach pozarządowych, a także w biznesie. Pracowała jako nauczyciel akademicki na krakowskich uczelniach. Realizowała liczne projekty edukacyjne i popularyzatorskie wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową, Fundacją AGH, Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki oraz Fundacją Euklidesa. Ponadto brała udział w produkcji wydarzeń takich agencji jak Alter Art i Knockout Production.

Zależy mi na angażowaniu się w ambitne projekty, które przynoszą odbiorcom wiedzę i korzyści. Praca w Fundacji łączy wszystkie moje zainteresowania i doświadczenia, a także daje nieograniczoną przestrzeń do ich poszerzania.

zamknij

Agnieszka Tomasik-Świderska

Communication Coordinator

zamknij

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/userptr/domains/carbonfootprintfoundation.com/public_html/wp-content/themes/cff/pages/homepage.php on line 519

Magda Niemczyk

Junior Project Manager

PARTNERZY

zamknij

AMS OOH

AMS Polska Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma działająca w branży energetycznej dostarczająca zaawansowane technologie zasilania od 1994 roku.

zamknij

ImpactCEE – Wydarzenia, na których zaczyna się przyszłość

https://impactcee.com › start

Najważniejsze wydarzenia w regionie CEE dotyczące przyszłości gospodarki dla biznesu, startupów, nauki i administracji
zamknij

BNP Paribas Green Film Festival to unikatowe w skali Polski wydarzenie, które łączy ze sobą wysoki poziom artystyczny filmów, sztukę i edukację ekologiczną, które dzięki wsparciu największych redakcji telewizyjnych, radiowych oraz internetowych dociera z przekazem do milionów widzów i słuchaczy. Wydarzenia festiwalowe są dostępne zarówno w plenerowych kinach stacjonarnych jak i w internecie, w social mediach oraz na platformie VOD – www.vod.greenfestival.pl.

zamknij

Fakro

FAKRO – polskie przedsiębiorstwo działające w branży budowlanej, zlokalizowane w Nowym Sączu w Małopolsce. Założone w 1991 roku przez Ryszarda Florka, Krystynę Florek i Krzysztofa Kronenbergera. Przedsiębiorstwo jest znaczącym producentem okien dachowych, produktów do zabudowy poddasza oraz stolarki pionowej.

zamknij

zamknij

zamknij

zamknij

Ekologia bez tajemnic. Świat OZE koncentruje się na ekologii, odnawialnych źródłach energii i szeroko pojętej ochronie środowiska.

zamknij

zamknij

zamknij

Z energią i werwą podążamy za trendami. Naszą przewagą jest jakość opieki, którą otaczamy klientów, gwarantując najwyższy poziom usług. Przejawia się to w zindywidualizowanej opiece nad klientem, doradztwie merytorycznym, wsparciu prawnym, edukacji i sprawnym działaniu. Jesteśmy czymś więcej niż marką – jesteśmy gwarantem jakości i bezpieczeństwa. Pamiętaj, z nami zawsze będziesz ONE STEP AHEAD.

zamknij

Hynfra pomaga osiągnąć niezależność i efektywność energetyczną poprzez zastosowanie technologii odnawialnego wodoru.

zamknij

Współrzędne biznesu i nowa gościnność to hasła, które przyświecają idei rozwoju miasta Krakowa w sferach gospodarki, innowacji, nauki i kultury. Scalamy lokalny rynek spotkań, by uskutecznić działanie na arenie międzynarodowej. Dbamy o wizerunek Krakowa jako atrakcyjnej destynacji biznesowej.

Nasze zadania

Jesteśmy miejską spółką, która zajmuje się budowaniem i zarządzaniem wizerunkiem miasta oraz jego promocją we współpracy z licznymi partnerami. Głównym naszym zadaniem jest wzmacnianie marki Krakowa jako nowoczesnej europejskiej metropolii, atrakcyjnej, otwartej i tolerancyjnej; miasta światowego dziedzictwa kulturowego i prężnego ośrodka akademickiego.

zamknij

Nasza tożsamość została zbudowana na organizacji wydarzeń dla firm technologicznych i start-upów, dlatego z łatwością przychodzi nam wplatanie technologii do naszej codziennej pracy. Naszą filozofią nie jest jednak technologia za wszelką cenę: znamy narzędzia technologiczne i potrafimy dobrać je w taki sposób, aby wspomagały istniejące procesy lub wspierały planowane działania.

zamknij

Od lat w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych. Lider wśród polskich firm doradczych.

zamknij

Publiczna instytucja kultury EC1 Łódź powstała jako architektoniczny spadkobierca pierwszej łódzkiej komercyjnej elektrowni. Unikatowy kompleks – dzięki różnorodnej ofercie opartej na symbiozie ze światem nowych technologii i innowacji – sprawia, że wizyta w centrum Łodzi staje się jedną z najciekawszych atrakcji dostępnych w tej części Europy.

zamknij

Firma Muniak to lider na rynku generalnego wykonawstwa branży fit-out, mający na koncie przeszło 1400 zrealizowanych projektów w Polsce i Szwecji. Ponad 30-letnie doświadczenie w branży pozwoliło na wypracowanie własnych schematów prowadzenia projektów – zarówno klientów indywidualnych, jak i sieciowych.

zamknij

M-KRZEWY

Firma M-Krzewy specjalizuje się głównie w sprzedaży krzewów kształtowych, które mogą stanowić doskonałą wizytówkę do prywatnych ogrodów, przestrzeni publicznych, restauracji i hoteli. Rośliny są starannie dobierane. Firma oferuje szeroki wybór roślin zarówno na większe jak i mniejsze powierzchnie. Formowane drzewa i krzewy, ogrodowe bonsai – liściaste i iglaste tworzą niepowtarzalny klimat i świetnie prezentują się o każdej porze roku.

zamknij

Luzem

Sklep Zero waste znajduje się w Krakowie, gdzie możesz kupić produkty sypkie i płynne na wagę we własnym opakowaniu. U nas znajdziesz również kosmetyki naturalne kupowane na wagę lub w opakowaniach zwrotnych. Sklep powstał z myślą o środowisku i naszej przyszłości, a także ma charakter edukacyjny. Zachęca klientów do przyniesienia osobistego opakowania, na które klient otrzymuje rabat. Sklep doradza również przy wyborze kosmetyków zero waste. Celem jest pozyskanie jak największej liczby świadomych klientów

zamknij

Columbus

Columbus to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energii i najczęściej wybierany dostawca fotowoltaiki w Polsce. Dzięki kompleksowym i wysokiej jakości usługom firma pozyskała już 43 500 klientów. Firma konsekwentnie doskonali swoją zieloną strategię, wprowadzając na rynek nowe produkty – zasobniki energii i pompy ciepła, a także inwestując w innowacyjne technologie, takie jak perowskity i rozwiązania z zakresu elektromobilności. Columbus intensywnie rozbudowuje swój portfel mocy, pozyskując udziały w kolejnych projektach budowy farm fotowoltaicznych.

zamknij

Bank Ochrony Środowiska S.A.

Bank Ochrony Środowiska SA jest polskim EKO Bankiem. Od 30 lat uczy Polaków, jak dzięki ekologii wydawać mniej, a zarabiać więcej. Tworzy innowacyjne produkty bankowe dla klientów indywidualnych, do których dodaje „zielone benefity” – z zyskiem dla ich osobistych finansów.

zamknij

AMS

AMS jest liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce i działa w obszarze klasycznego i cyfrowego OOH. Firma posiada blisko 23 tys. powierzchni wystawienniczych i jako jedyna posiada przewoźników z każdego segmentu rynku. Działania AMS skupiają się nie tylko na reklamie, ale także realnym wpływie na kształtowanie krajobrazu miejskiego poprzez wyposażenie polskich miast, budowę wiat przystankowych, tworzenie rozwiązań smart city łączących świat offline i online, aktywny udział w debatach, konferencjach i spotkaniach o nowoczesnym mieście i niezliczonych kampaniach społecznych i społecznych oraz działaniach proekologicznych w duchu rozwiązań opartych na naturze.

zamknij

4F

zamknij

MUNIAK