Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Masz możliwość konfiguracji własnej przeglądarki internetowej, aby zablokować lub ograniczyć ich wykorzystywanie. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.

CLIMATE CLASSIC, rajd dla klimatu Gdańsk 2024

Już drugi rok z rzędu, w maju wybieramy polskie morze, Gdańsk i Climate Classic Poland.

Co nas przekonało do wsparcia właśnie tego rajdu rowerowego?

Po pierwsze pasja. Bo Dominik Gajerski, Dominik Piotrowski, Malgorzata Golebiewska i Malgorzata Bartosik robią to rowerowo-klimatyczne zamieszanie z odpowiedzialności, misji i osobistej pasji. Wielkie słowa? Może, ale oni organizując climateclassicpoland udowadniają, że każdy bez wyjątku może. Wystarczy podjąć decyzję. Każdy na swoją miarę, wg własnych możliwości. Zaczynając od codziennych rutyn, a kończąc na organizacji takich właśnie, jak @climateclassicpl wydarzeń. Bez napinki, wielki słów czy wielkich obietnic.

Po drugie cel. A celem jest świadomość klimatyczna. Jakich wyborów dokonujesz, co wybierasz i z czego rezygnujesz. Bo o tym jest śladwęglowy właśnie. Naszą w Carbon Footprint Foundation rolą jest zejście głębiej i merytoryczne wspieranie tego pomysłu. Edukowanie i tłumaczenie, o co właściwie z tymi emisjami chodzi i dlaczego nie tyle warto, co już po prostu trzeba! To nasze zadanie. Stąd szereg działań, dostosowanych do grupy docelowej wydarzenia. Aby edukacja przyniosła efekt. I przede wszystkim mierzenie śladu węglowego wydarzenia czy offset lokalny, który w tym roku wspólnie udało się zrealizować.

Po trzecie zaangażowanie. Bo o tym jest aktywizm. Nie ten stereotypowy, a ten zbudowany wyłącznie z dobrych intencji. Nie radykalizmów czy zakazów. Bez aktywizmu nie ma zmiany. Bez zaangażowania nie ma aktywizmu. I za to wytrwałe dążenie do niełatwego celu podziwiamy i jako organizacja prośrodowiskowa, dziękujemy.

Co robimy?

Po pierwsze badamy emisje wydarzenia i przygotowujemy raport śladu węglowego. Regularnie konsultujemy organizację rajdu (imprezy masowej) w ramach tzw. „zielonych praktyk”, wspieramy komunikacyjnie i merytorycznie. Wreszcie edukujemy i jesteśmy uczestnikami rajdu oraz wydarzenia. Wszystko po to, by wspierać ideę zrównoważonego i odpowiedzialnego wydarzenia. Bo taka jest potrzeba.